Sinema Haberleri

Eternals, Alışagelmiş MCU Filmlerinden Farklı Olacak

Marvel Sinematik Evreni filmleri içerisinde merakla beklenen bir yapım var. Eternals, adeta yıldızlar geçidi kadrosu ve iddialı yönetmeniyle farklı bir film olacağı sinyallerini vermeye devam ediyor.

Eternals’ın ilk duyurusundan bu yana uzun zaman geçti. 2018 yılında yapılan duyuruda ana kadro da açıklığa kavuşmuştu. Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Salma Hayek, Kit Harington, Gemma Chan, Brian Tyree Henry gibi isimleri barındıran Eternals’ın ne gibi yenilikler sunacağı da merak ediliyor.

Salma Hayek, Eternals’da Ajak karakterini canlandıracak

Variety‘e röportaj veren ve filmde Ajak karakterini canlandıracak olan Salma Hayek, prodüksiyon aşamasının büyüklüğünden etkilendiğini dile getirdi. Hayek, “Diğer Marvel filmlerinden daha farklı bir DNA’ya sahip. Diğerlerine göre daha farklı bir çekim tarzı kullanıldı. Dünya-dışına benzeyen, muazzam yerlerde gerçek çekimler yapıldı. Bunları söylememde sakınca var mı bilmiyorum ancak sinematografisi inanılmaz.” sözlerine yer verdi.

Hayek ayrıca, oyunculuk açısından da farklı deneyimler yaşadığını belirtiyor. Filmi kabul etmeden önce Marvel dünyası hakkında çok az bilgisi olduğunu belirten Hayek, karakterlerin de çizgi dışına çıktığını belirtiyor.

İnsanı harekete geçiren bir şeyler var; sadece benim açımdan değil, her açıdan böyle. Basmakalıp karakterler yok. Oynadığım karakter seksi değil. Anlatabiliyor muyum? Hiç ama hiç seksi değil. Ben kısa biriyim ve hayatım boyunca boyum yüzünden dalga geçildim. Bir anda bunun hiçbir önemi kalmadı. Marvel evreninde bir süper kahraman oldum ve bu beni etkiledi.” diyerek ekledi. Hayek, yıllar boyunca canlandırdığı karakterlerin çok dışında bir yerde olduğunu belirtti.

Eternals’ın bilindik süper kahraman filmlerinden daha farklı olacağı önceden de belirtilmişti. Hikayesel açıdan bakıldığında film bilimkurgu türüne daha yakın. Celestials ismi verilen kozmik bir ırkın, insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternals ve Deviants isimli iki yeni ırk ortaya çıkarması konu ediniliyor.

Bugüne kadar sinemada izlediğimiz Marvel kahramanlarından daha kudretli olan bu ırk, bize nasıl bir seyir sağlayacak? En büyük merak konusu da zaten bu.

Eternals’da Ne Göreceğiz?

Bir yıl öncesinde de filmin yönetmeni Chloe Zhao‘nun, Eternals’ın belli yerlerini 19mm makarayla çektiği açıklanmıştı. Evrenin farklı bir yerini düzgün bir biçimde yansıtmak adına bu makarayı tercih etmeleri oldukça mantıklı.

Bu makaraların kendine has bir görünümü oluyor. Ayrıca devasa setler inşa etmek yerine, Hayek’in de açıklamasında yer aldığı gibi dünyanın çeşitli noktalarında çekim yapıldığı da biliniyor. Bu makaranın tek sorunu, işin içerisine görsel efekt girdiğinde, eldeki dijital verilerin düzgün aktarılamaması.

Eternals, yaşanan pandemi nedeniyle birkaç ertelenmişti. Eğer bir aksilik olmazsa, film 5 Kasım 2021 tarihinde vizyona girecek. Vakit yaklaştıkça yeni görsellerin ve fragmanların da yayınlanması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.