Sinema Haberleri

Ernest Cline’ın Armada Romanı Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Şu günlerde beyaz perdede en çok konuşulan film olan Ready Player One’ın arkasındaki isim Ernest Cline’ın bir başka romanı olan Armada’nın da film yorumlanmasının geleceği açıklandı.

80’ler ve 90’ler pop kültürünün yanı sıra, Geek kültürüne de fazlasıyla göndermelerde bulunan Ready Player One, sinemada da beklediği ilgiyi görünce yapımcıların da ağızları sulanmaya başladı. Hali hazırda Ernest Cline’ın yeni romanıyla ilgilendiği bilinen Universal Pictures, Armada’nın beyaz perde uyarlaması için kolları sıvadığını açıkladı.

Ernest Cline’ın Armada romanı, yakın gelecekteki bir uzaylı istilasını konu alıyor. Zack Lightman isimli genç arkadaşımız, üst sıralarında olduğu bilgisayar oyununun aslında gerçek olduğunu öğrenir. Hatta oyunda bahsi geçen tüm kurum, kuruluş ve uzaylı gemileri de gerçektir.

Ender’s Game ve The Last Starfighter arasında bir yerde olan Armada, elbette Cline’dan da beklenileceği gibi bolca göndermelere sahip. Bu işin altından bu göndermeleri başarıyla yansıtabilecek bir kadro gerekiyor fakat Universal’ın ilk tercihi pek de doğru olmamış. Wrath of the Titans’ın yazarı Dan Mazeau, Armada’nın senaryosunu hazırlayacak kişi olarak duyuruldu.

Yine de hemen umutsuzluğa kapılmamak gerek. Ready Player One uyarlamasının arkasındaki Dan Farah ve Dylan Clark filmin yapımcılığını üstlenecek.

Ernest Cline’ın değerinin biraz geç fark edildiği bir gerçek. Umarız Cline’ın yarattığı dünyaları onun kadar fantastik anlatmaya devam edebilirler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  "Loki: Brother of Thor" Filmi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.