Sinema Haberleri

Elizabeth Olsen: Doctor Strange in the Multiverse of Madness’da Bambaşka Bir Scarlet Witch ile Karşılaşacağız

En son WandaVision dizisi ile karakter evrimine detaylı bir şekilde tanık olduğumuz Kızıl Cadı Wanda Maximoff, Doctor Strange 2‘de bambaşka bir karakter gelişimini bize yansıtacak.

WandaVision dizisinde Wanda’nın yaşadığı psikolojik travmalara ve gücünün eşiğine dair az da olsa fikir sahibi olmuştuk. Dizinin finaline doğru ise tam anlamı ile Scarlet Witch‘e kavuşmuştuk.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde Stephen Strange (Doctor Strange) ile Loki ve WandaVision dizilerinde tanık olduğumu çoklu evrenlerin karmaşasını düzeltmeye çalışacaklarına dair bilgiler almıştık. Bu konuda Strange, Scarlet Witch ile birlikte farklı iki büyü türünün ustası olarak çoklu evrenleri rayına oturtmaya çalışacaklar.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Hakkında Bildiklerimiz, Teoriler, Olasılıklar…

Marvel Sinematik Evreni’nde birçok karakterin karakter gelişimine şahit olduk. Ancak şahsi düşüncemdir en trajik ve keskin değişimi yaşayan karakterlerin başında kuşkusuz Wanda vardı. Wanda gücünü Zihin Taşı’ndan alan bir karakter iken, Doctor Strange ise Zaman Taşı’nı kullanan bir büyücü.

Karakteri konusunda açıklama yapan Elizabeth Olsen,

WandaVision‘ı tamamladıktan sonra Doctor Strange 2 setine geçtiğini, her ne kadar aynı karakterleri canlandırsa da iki film arasında iki karakterde inanılmaz bir değişiklik olduğundan bahsetti. Wanda Maximoff karakterinin metamorfozunun son halini Doctor Strange in the Multiverse of Madness’te göreceğimizi söyleyen Olsen, bunun yanı sıra, karakterin yalnızca fiziksel görünüşünün aksine tavır ve süper güçler açısından da sanki bambaşka bir karaktere hayat veriyormuş hissi yarattığından bahsetti.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’te nelere göreceğiz?

Doctor Strange 2 filminin içeriği konusunda hala fazlasıyla öğreneceğimiz bilgi mevcut. Tek bildiğimiz çoklu evrenlerin düzeltilmesiyle alakalı olacağı yönünde. 2016 yılında ilk filmine kavuştuğumuz Doctor Strange filminde Stephen Strange’in güçlerine yeni kavuşup anlamlandırma sürecine şahit olmuştuk lakin, iki film arasında Dünya’yı kurtarmak ve milyonlarca gerçeklik arasında gidip gelmek gibi onun için küçük çaplı görevlerle artık evrenin dengesini sağlamaya çalışan bir usta büyücü ile karşılaşacağız.

Doctor Strange and the Multiverse of Madness’tan Resmi Fragman

Açıkçası yeni gelecek bu film beni çok heyecanlandırıyor çünkü Marvel Sinematik Evreni’nin gerçek anlamla büyü ile olan imtihanını ve çoklu evrenlerle ilgili daha detaylı bilgiler edineceğimiz bir film olması beni en çok heyecanlandıran kısımların başında geliyor. Benedict Cumberbatch gibi bir aktörün de Doctor Strange karakterine hayat vermesi de elbette izlemesi bambaşka bir zevk.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’in şu anlık vizyon tarihi 6 Mayıs 2022.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tom Hanks'e Göre Sinemaları MCU Filmleri Kurtaracak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.