AYBABTUSinema Haberleri

Dracula Bu Kez Bilimkurgu Western Türünde Film Oluyor

Nomadland filminin yapımcısı Chloé Zhao, Bram Stoker’ın Dracula eserini orijinal, fütüristik, bilimkurgu türünde bir Western film olarak yazıp yönetecek.

Altın Küre adayı film yapımcısı ve aynı zamanda Marvel’ın Eternals filminin de yönetmeni Chloé Zhao, bilimkurgu türünde Western esintili yeni bir Dracula filmi geliştirmek için Universal Pictures ile birlikte çalışıyor.

Zhao, kendi filmi yapım şirketi Highwayman aracılığıyla üstlendiği projeyi yazacak, yönetecek ve aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenecek. Haber, Zhao’nun Nomadland için Altın Küre adaylığı alan ilk Asyalı olarak tarih yazmasından sadece bir gün sonra geldi.

İlgili Makaleler

Universal Pictures Başkanı Peter Cramer yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Chloé’nin kamerası gözden kaçan ve yanlış anlaşılanların hikayelerine ışık tutuyor. Şimdiye kadar yaratılmış en ikonik karakterlerden birini yeniden anlatırken onunla çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

İşbirliği hakkında konuşan Chloé Zhao ise şunları söyledi;

Vampirler ve üstlerinde taşıdıkları Öteki kavramı beni her zaman büyüledi. Peter ve Universal ekibiyle böylesine sevilen bir karakteri yeniden hayal etmek için çalışmaktan çok heyecan duyuyorum.

Dracula Bu Sefer Bilimkurgu Alt Türüyle Geliyor

Yıllar boyunca Kont Dracula hikayesinin sayısız uyarlaması filme çekildi ve çoğu zaman hepsi birbirine benzer bir yapıya sahipti. Zhao’nun fikri; dünyanın en ünlü vampirini alıp onu tamamen yeni bir ortama, vampir tutkunlarının daha önce hiç görmediği bir yere yerleştirmek olacak. Film, “toplumun kenarında olma” temalarıyla “orijinal, fütürist, bilimkurgu bir Western” olarak tanımlanıyor.

Dracula Yapımları Bitmez

Bram Stoker’ın beğenilen korku romanı Dracula, kitap ilk kez 1897’de yayınlandığında ikonik canavar ile tanıştık. Karakter o zamandan beri çeşitli filmlerin, televizyon dizilerinin, sahne oyunlarının, kitapların, video oyunlarının ve diğer her türlü medyanın temelini oluşturdu. En ünlü uyarlamalardan biri, Christopher Lee‘nin Dracula’yı, Peter Cushing‘in ise Van Helsing’i canlandırdığı Hammer Film Productions’ın 1958 filmidir.

Christopher Lee ve Peter Cushing

Dracula’yı temel alan yapımlar üretilmeye devam ediyor. Daha yakın zamanlarda BBC’de, başrolünde Claes Bang‘in oynadığı bir Dracula mini dizisi yayınlandı. Ayrıca geçen yıl, Karyn Kusama‘nın Blumhouse için Stoker romanının “sadık bir uyarlaması” olarak tanımlanan ancak modern zamanlarda geçen bir Dracula filmi yöneteceği bildirildi.

Zhao’nun Dracula projesi henüz çok erken aşamada olduğu için açıklanan bir oyuncu yok. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı veya filmin sinemalarda ne zaman gösterime gireceği de belirsizliğini koruyor. Bu türde bir Dracula’yı merakla bekliyoruz.

Kahve Ismarla

Yazarlarımıza bir kahve ısmarlayarak kaliteli içeriklerimizi tatlandırabilirsiniz.

Kaynak: Hollywood Reporter

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Stephen King'in "IT" Uyarlamasına Yeni Yönetmen Bulundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.