Sinema Haberleri

Disney’in Animasyon Efsaneleri Ron Clement ve John Musker’dan Metal Men Filmi Geliyor

Little Mermaid (1989), Aladdin (1992), Hercules (1997), The Princess and the Frog (2009) ve Moana (2016) gibi yapımların yaratıcıları olan animasyon efsaneleri Ron Clements ve John Musker, DC evrenine adım atıyor. İkili, DC çizgi roman serisi Metal Men‘i beyaz perdeye taşıyacak.

Warner Animation Group için Metal Men‘in animasyon film uyarlamasına imza atacak olan Ron Clements ve John Musker, yakın dönemde Space Jam A New Legacy‘nin senaryosunu yazan Celeste Ballard ile birlikte çalışacak.

Metal Men animasyon filminin idari yapımcılığını Craig Peck ile The Iron Giant ve The Corpse Bride‘dan Alison Abbate üstlenecek.

İlgili Makaleler

Dr. William Magnus ve Metal Men Takımı

Robert Kanigher ve Ross Andru taraından 1962 yılında ortaya çıkarılan çizgi roman serisi Metal Men; zeki bir bilim insanı olan Dr. William Magnus ve onun yarattığı robotların suçla savaşını konu alıyor. Metal Men yapıldıkları madenden güçlerini ve kişilik özelliklerini alan 6 robottan oluşuyor: Altın, demir, kurşun, kalay, cıva ve platinyum.

Metal Men üyeleri 1990’lar ve 2000’lerde birçok çizgi filmde boy göstermişti. Hatta Warner Bros., X-Men yapımcısı Lauren Shuler Donner, senarist ve idari yapımcı Geoff Johns ve Men In Black‘in yönetmeni Barry Sonnenfeld ile Metal Men‘in canlı aksiyon dizisi geliştirmeye bile çalışmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.