Sinema Haberleri

Disney+’a Flight of the Navigator (1986) Reboot’u Geliyor

Flight of the Navigator filminin yönetmenliğini The Mandalorian‘ın 2 bölümünde yönetmenlik yapmış Jurassic World aktrisi Bryce Dallas Howard yapacak. Howard’ın filminde ana karakterin bir kız çocuğu olması planlanıyor.

Orijinal filmde David 1978’de, 12 yaşındayken kaybolur. Yetkililer 8 yıl boyunca kendisinden hiçbir iz bulamaz. Kayıp çocuk 1986’da nihayet bulunduğunda ise hâlâ 12 yaşındadır. David’in hiç yaşlanmamış olması oldukça gizemlidir. Ancak daha da gizemli olanı hastanede yapılan testlerde kaydedilen beyin taramalarıdır. Çünkü bu taramalarda kaydedilen sinyallerin görseli bir uzay gemisi şeklindedir. Ayrıca David’in zihni uzaylı teknolojisine dair NASA’nın bile sahip olmadığı bilgilerle doludur. NASA da bu maceraya dahil olur. Zira onların da elinde David’in taramalarından çıkan görsele çok benzeyen bir uzay gemisi bulunmaktadır. David’in ortaya çıktığı günlerde elektrik tellerine takılıp kalmış bir uzay gemisi keşfedilmiştir. İşin bir diğer ilginç yanı ise David’in kayıp olduğu 8 yıllık döneme dair hiçbir şey hatırlayamamasıdır.

80’ler döneminin kült filmlerini ve bilim kurgu maceralarını yeniden yapma furyası içinde yaşıyoruz. Bu sebeple bu haber çok da şaşırtıcı değil. Fakat Disney bu filmi yeniden çekmeyi 2009’dan beri istiyordu. Pokémon Detective Pikachu senaristi Derek Connolly ve Jurassic World yönetmeni Colin Trevorrow‘un sorumluluğuna teslim edilen ilk Flight of the Navigator reboot girişimi, Disney’in filmin haklarını Lionsgate‘e kaptırmasıyla son bulmuştu. Lionsgate de bir reboot projesi başlatarak hikayeyi bir franchise’a dönüştürmek istemişti ancak o proje de tamamlanmamıştı. Yıllar sonra filmin hakları yeniden Disney’e geri döndü.

İlginizi Çekebilir  Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya'nın Posteri Yayınlandı

Flight of the Navigator’ın reboot’unun senaryosunu Brad Copeland ve Joe Handerson hazırlayacak. Yeni film hakkında bildiklerimiz şimdilik yalnızca bu kadar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.