Sinema Haberleri

Disney, Tomi Adeyemi’nin Chidren of Blood and Bone Film Uyarlamasını Duyurdu

Disney, geçtiğimiz yıl Tomi Adeyemi‘nin çok satanlar listesine giren Children of Blood and Bone (2018) kitabının film haklarını almıştı. Investor Day 2020‘de projeyi doğrulayan Disney, filmin Lucasfilm ve 20th Century Studios işbirliği ile geliştirildiğini duyurdu.

Deadline, Afrikalı bir genç kızın Majilere büyüyü geri getirme macerasını konu alan Children of Blood and Bone filmi senaryosunun Kay Oyegun‘a verildiğini yazmıştı.

Adeyeme imzalı Legacy of Orisha serisinin ilk kitabı Children of Blood and Bone‘un konusu şöyle:

“Zelie Adebola mutlu günlerini özlemektedir. Annesinin yanında olduğu, büyünün tüm Orişa’da özgürce dolaşabildiği günleri. Çünkü zalim bir kral hem annesini, hem büyüyü yok etmiş; Majilerin içinden büyüyü söküp alarak, herkesi yalnızca kendi isteklerini yerine getirmeye mahkûm etmiştir. Ama artık Zelie’nin sırası gelmiştir. Şimdi büyüyü geri getirme, Orişa’yı eski günlerine döndürme şansı olan Zelie, yolda başına ne gelirse gelsin, her ne pahasına olursa olsun bu yolda ilerlemeli, annesinin intikamını almalıdır. Ama ağabeyi ve davetsiz misafirleriyle çıktığı bu yolda; ölüm ve korku salan muhafızlar, sularda intikam dolu ruhlar beklemektedir. Üstelik Zelie yeni yeni hissetmeye başladığı güçlerini kontrol etmekte zorlanır.”

Öte yandan serinin devam kitabı Children of Virtue and Vangeance‘ın önümüzdeki yıl çıkacağını belirtelim. Tomi Adeyemi, sonbaharda Time Dergisi‘nin belirlediği 2020’nin En Etkili 100 Kişisi listesinde yer almıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mortal Kombat Filminin Kadrosu Genişliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.