Sinema Haberleri

Disney, Robin Hood’u Yeniden Çekiyor

1973 tarihli Robin Hood müzikal animasyonu, Disney+ için yeniden çekilecek. Yapım için hazırlıkların başladığı açıklandı.

Robin Hood denilince aklınıza birçok farklı uyarlama gelebilir. Yıllar içerisinde birçok farklı şekilde karşımıza çıkan Robin Hood karakteri, Disney markası altında 1973 tarihli animasyon filminde de karşımıza çıkmıştı. Antropomorfik hayvanlarla dolu müzikal yapım, döneminin en iyi animasyon filmlerinden de biriydi.

Disney, isteğe bağlı yayın platformu Disney+’a daha fazla içerik koyabilmek adına orijinal yapımlarına özellikle eğilmiş durumda. Birkaç yıldır Güzel ve Çirkin, Aslan Kral, Aladdin, Dumbo gibi yeniden yapımları sinemada izlemiştik. Disney bu yeniden yapımların bazılarını Disney+’a özel olarak üretecek.

Yeni yapımın başında Dumbo ve Tron: Legacy filmlerinin arkasındaki isim Justin Springer olacak. Yönetmen olarak da Blindspotting filmiyle övgü toplayan Carlos Lopez Estrada tercih edildi. Disney’in, Robin Hood yeniden çekimi için Jungle Book ve Dumbo’da tercih ettiği CGI destekli görsellik kullanılacak. Yani gerçek oyuncularla birlikte görsel efektle desteklenmiş karakterler de bulunacak.

Filmin henüz bir çıkış tarihi yok. Ancak Kari Granlund’un baş senarist olarak göreve getirildiği ve ilk taslak çalışmanın tamamlandığı belirtiliyor. Önümüzdeki yıllarda yayın takvimi bir hayli kabarık olan Disney, bakalım Robin Hood’u hangi araya sıkıştıracak?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Disney Karakterlerinin Gerçek Yüzleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.