Oyun HaberleriSinema Haberleri

Death Stranding Film Olarak Karşımıza Çıkacak

Oyun yönetmeni Hideo Kojima‘nın ses getiren oyunu Death Stranding, uzun metrajlı film uyarlaması olarak karşımıza çıkacak.

Kojima Productions’ın Barbarian filminin yönetici yapımcısı Alex Lebovici‘nin Hammerstone Studios firması ile ortak olmasıyla Death Stranding’in film uyarlaması için hazırlıklar başladı.

Yaklaşan film, Kojima Productions’ın bir uzun metrajlı uyarlama üzerinde çalıştığı ilk film olacak ve oyunun hikayesinin basit bir yeniden anlatımı olmayacak. Filmin konusuyla ilgili daha ince ayrıntılar hâlâ gizli tutulurken Death Stranding dünyasına yeni karakterler ve unsurlar kazandıracağı doğrulandı. Film, geliştirme çalışmaları devam ederken hızlı bir yolda ilerliyor.

Hideo Kojima, filmi Alex Lebovci ile birlikte geliştirecek ve her ikisi de yapımcı olarak görev yapacak. Hammerstone, Kojima Production US ve Allan Ungar yönetici yapımcılığı ile projeyi tamamen finanse edecek.

Alex Lebovici filmle ilgili açıklamada şu sözleri söyledi;

Zeki ve ikonik Hideo Kojima ile ilk film uyarlamasında ortak olma fırsatına sahip olduğumuz için heyecan ve onur duyuyoruz. Diğer büyük bütçeli destek amaçlı video oyunu uyarlamalarının aksine, bu çok daha samimi ve ayakları yere basan bir yapım olacak. Amacımız, yaratıcı ve sanatsal özgürlüğe sahip olduğunuzda bir video oyunu uyarlamasının nasıl olabileceğini yeniden tanımlamaktır. Bu film özgün bir “Hideo Kojima” yapımı olacak.

Hideo Kojima da uzun metrajlı uyarlamanın ortaya çıkmasıyla ilgili bir açıklama yaptı;

Hammerstone Studios ile olan bu yeni ortaklık beni daha fazla heyecanlandıramaz. Bu, seri için çok önemli bir an ve Death Stranding’i beyaz perdeye taşımak için onlarla işbirliği yapmayı gerçekten dört gözle bekliyorum.

Death Stranding İncelemesi

Oyunda pek çok aktör ve aktrist yer almıştı. Filmde de aynı isimleri görebilecek miyiz bilemiyoruz.

Death Stranding Nedir?

İlk kez 2019’da PlayStation 4’te piyasaya sürülen Death Stranding, yaşayan dünya ile öbür dünya arasındaki The Beach olarak bilinen bölgenin fiziksel dünyayla iç içe geçtiği “Death Stranding” olarak bilinen bir olayın ardından parçalanmış bir dünyada geçiyor. Yaşayanlar ve ölüler arasında bir kapı açan, öbür dünyadan yaratıkların ıssız bir toplum tarafından gölgelenen düşmüş dünyada dolaşmasına yol açan bir dünya.

Hikaye, hayatta kalanlara mal teslim etmek için ıssız topraklarda seyahat eden bir Porter olarak çalışan Norman Reedus’un canlandırdığı Sam Porter Bridges‘i takip ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin son Başkanı öldüğünde Sam, Amerika’yı yeniden birbirine bağlamak ve hayatta kalanların umut besleyebileceği bir gelecek sağlamakla görevlendirilir. Yol boyunca, hepsi Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, Guillermo del Toro, Margaret Qualley ve Troy Baker’ın da aralarında bulunduğu yıldızlardan oluşan bir kadro tarafından canlandırılan birçok farklı karakterle tanışır.

Oyun, 2021 tarihli “Director’s Cut” sürümüyle birlikte 10 milyonun üzerinde kopya sattı. Game Awards 2022’de, Kojima’nın bir kez daha yazar, yönetmen, yapımcı olarak görev yaptığı PlayStation 5 için yapılmakta olan Death Stranding 2 devam oyununun geliştirilmekte olduğu bir kısa fragmanla ortaya çıktı.

Kaynak: Collider

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.