Sinema Haberleri

DC Çizgi Roman Kahramanlarından Hourman Beyaz Perde Yolcusu

Çizgi romanların altın çağından bir süper kahraman daha sinema izleyicisiyle tanışmaya hazırlanıyor.

Deadline’ın haberine göre; Warner Bros. ve DC Films, çizgi roman karakterlerinden Hourman‘in filmini geliştirmeye hazırlanıyor. Chernin Entertainment‘ın yapımcı olarak katıldığı uyarlama projesinde senaryoyu Gavin James ve Neil Widener ikilisi yazacak.

Ken Fitch ve Bernard Baily‘nin yarattığı Hourman, ilk kez 1940 yılında Stargirl çizgi roman serisinde boy gösterdi. Kimyager Rex Tyler, yeni bir sentez olan Miraclo‘yu yaratmıştı. Rex, kendisine süper güç ve dayanıklılık veren bu karışım sayesinde Hourman‘a dönüşüyordu ancak sadece bir saatliğine. Oğlu Rick Tyler, 80’lerde süper kahramanlık görevini devraldı ve ikinci Hourman oldu. Babası gibi o da Miraclo haplarına bir bağımlılık geliştirdi ancak sonunda bunu yendi. 90’larda ise üçüncü bir Hourman ortaya çıktı. Hourman 3, Rex Tyler’ın DNA’sından oluşturulmuş 853. yüzyıla ait bir androidti. Bu Hourman, Matthew Tyler adını kullanıyordu ve zamanda yolculuk yapma ve zamanı manipule etme yeteneğine sahipti.

Hourman hiçbir zaman kendi çizgi romanı serisine sahip olmasa da Adventure Comics‘te düzenli olarak yer aldı ve Justice Society of America‘nın kurucu üyesi oldu. Savaştan sonra Hourman çizgi romanlarda gittikçe daha az görünmeye başladı ve en sonunda kayboldu. Yıllar içinde Hourman ile ilgili farklı planlar yapan DC, 2013 yılında CW kanalı için Rex Taylor‘ın dizisini geliştirmek istemiş ancak proje hayata geçirilememişti. Ancak televizyon izleyicileri, Tyler‘ın adını Legends of Tomorrow dizisinde grubun lideri olarak duydu.

Şimdi Warner Bros., DC Films ve Chernin‘in güçlerini birleştirdiği Hourman filminde başrolü kimin oynayacağı bilinmiyor. Yapımda hangi Hourman‘i izleyeceğimiz de öyle. Filmde Rex ve Rick Tyler ikilisini görmemiz muhtemel gibi. Android süper kahraman da senaryoya girebilecek mi dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.