Sinema Haberleri

Coyote vs ACME: Looney Tunes’un Tazminat Davası

Coyote vs ACME de Space Jam gibi live-action ile animasyonları buluşturan bir film olacak. Coyote’nin ACME’ye dava açtığı filmde mahkeme salonunda bulunacak isimler arasında John Cena da var.

Hepimiz biliyoruz ki Coyote profesyonel bir avcı. Ve kariyerinde tercih ettiği marka hep ACME olmuştur. Fakat ACME ürünleri onu yarı yolda bırakmış, kullanıcı güvenliğine önem vermeyen politikalarıyla Coyote’nin hayatını ve mesleki kariyerini birçok kez tehlikeye atmıştır. Artık Coyote’nin canına tak etti. Çünkü hastane masrafları bir yana, ACME onda yıllarca izi kalacak psikolojik hasar da bıraktı. Dolayısıyla şirkete bir tazminat davası açma vakti gelmişti.

Coyote vs ACME, Ian Frazier‘ın The New Yorker dergisi için 1990’da yazdığı eğlenceli bir makaleyi filmleştiriyor. Bu makalede Coyote’nin avukatının dilinden ACME’den şikayetçi oldukları çeşitli olayları okuyoruz. Avukatın iddialarına göre bu durumlardan bazıları tabela ve kaya gibi yüzeylerde davacının silüeti şeklinde bir yarık çıkmasına sebep olacak kadar şiddetli çarpışmalarla son bulmuş.

Makaleyi senaryoya uyarlayacak isimler arasında James Gunn, Jeremy Slater, Samy Burch, Jon Silberman ve Josh Silberman var. Yönetmenlik koltuğunda ise Dave Green oturuyor.

Filmin oyuncu kadrosuna dahil olan ilk isim John Cena oldu. Peacemaker‘dan sonra James Gunn ile bu filmde tekrar bir araya gelecekler. Bu arada Peacemaker’ın ikinci sezon onayını aldığını da hatırlatalım.

Coyote vs ACME’yi Warner Bros. stüdyoları hazırlayacak. Çekimler mart ayının sonunda, New Mexico’da başlayacak. Çıkış tarihi de 21 Temmuz 2023. Şimdilik yapım yalnızca sinema salonlarını hedefliyor. Yani henüz HBO Max’e geleceğini gösteren bir haber yok.

Bu haberimizde çizimlerinden ikisini kullandığımız sanatçı Diolot Clément‘in diğer eğlenceli çalışmalarını buradan inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  X-Men Serisine Bir Yenisi Ekleniyor - The New Mutants

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.