Sinema Haberleri

Chip ‘n Dale 90’ları Reboot’lamıyor, Geri Getiriyor

1990’da çizgi filmleri bitince yollarını ayıran Chip ‘n Dale, Mayıs’ta bir araya geliyor. Çizgi film kahramanlarının kaçırılmasını araştıracak sincapların dönüşü muhteşem olacak. Fragman zaten harika.

Chip ‘n Dale’i The Walt Disney Company‘den Bill Justice 1943’te yaratmıştı. Dedektifliğe soyunan iki çizgili sincabın maceralarını da o günden beri birçok çocuk takip etmişti. 90’lara kadar birçok çizgi roman, çizgi film ve animasyon filminde yer almışlardı. Ancak ikili asıl 1988 – 1990 arasında yayınlanan çizgi film serisiyle zirveye tırmandı. Bu seri bittikten sonra da ortadan kayboldular. 30 yıl boyunca ikili kendine ait bir hikayeye kavuşamadı. Yalnızca başka çizgi film ve oyunlarda yer yer kendilerini birkaç sahne için göstermişlerdi.

Disney+ bu ayıba bir son veriyor. Chip ‘n Dale’ı ve onlarla birlikte 90’ları alıp günümüze getiriyorlar. Bu bir reboot değil, zira sincaplarımız reboot’lardan nefret ediyor. Bu bir geri dönüş! Muhteşem fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Fragmanda nostaljik bir tanıdıklık hissi yaratan tek şey ana kahramanlarımız değil. Bu filmde Roger Rabbit da dahil olmak üzere birçok çizgi film kahramanı bize çocukluğumuzdan el sallıyor.

Peki sincaplar 30 yıl boyunca neredeydiler?

Chip kırsalda sakin bir hayat sürmeye çalışıyordu ve sigortacılığa soyunmuştu.

Dale ise eski günlerin şanını unutamıyor ve yeniden ünlü olmak için çabalıyordu. Hatta bu amaç uğruna CGI ameliyatı geçirerek yeni ünlüler gibi üç boyutlu olmayı göze almış. Ancak bu onu tekrar ünlü yapmaya yetmemiş.

İster istemez ikilinin arasına giren yıllar ilişkilerini de biraz zedelemiş. Şimdi Chip ve Dale dostluklarını tekrar sağlamlaştırmaya çalışacak. Bu süreçte de Rescue Ranger’lık numaralarını hatırlamaları gerekecek. Nitekim önlerinde onların becerilerine ihtiyaç duyan bir dosya var.

Chip ‘n Dale: Rescue Rangers

Chip ‘n Dale: Rescue Rangers 20 Mayıs’ta Disney+ üzerinden yayınlanacak. Space Jam gibi live-action ve çizgi filmleri bir araya getiren bir film olacak. Ancak bunu yaparken farklı animasyon stillerini de buluşturacak. Ayrıca Deadpool gibi zaman zaman dördüncü duvarı yıkan yorumlar ve eleştiriler yapacaklar.

Filmin yönetmen koltuğunda Akiva Schaffer oturuyor. Senaristler ise How I Met Your Mother dizisinde de senaristlik yapmış olan Dan Gregor ve Doug Mand.

Chip’i Spider-Man: Into the Spider-Verse’te Spider-Ham’i seslendirmiş olan John Mulaney seslendiriyor. Dale’ı seslendirmek de Andy Samberg‘e düşüyor. Seslendirme kadrosunda Chip’in eski sesi Tress MacNeille‘nin yanı sıra J.K. Simmons, Eric Bana, Seth Rogen, Dennis Haysbert ve Keegan-Michael Key gibi ünlü başka isimler de var.

Bu film muhteşem olacağa benziyor. Fena sabırsızlandım! Disney+, Türkiye’ye çabuk gel…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.