Sinema Haberleri

Cate Blanchett, Thor: Ragnarok Filminde Oynayabilir

cate-blanchett-thor-banner

Evet yanlış duymadınız! Sevgili Galadriel’imiz Cate Blanchett, Thor serisinin yeni filmi Thor: Ragnarok filminde oynayabilir!

Variety’nin yaptığı habere göre –ki kendileri çok nadir yanılır- Marvel yeni Thor filminde oynaması için Cate Blanchett’le görüşmelere başlamış. Bu haber harika peki akıllarında hangi karakter var?

Variety’nin haberine göre Blanchett’in oynayacağı karakter filmin baş kadın karakterlerinden biri olacak ama kimi oynayacağı ya da iyi mi yoksa kötü bir karakteri mi oynayacağı belli değil. Söylentilere göre iki seçenek ön plana çıkıyor.

thor-valkyrie

Valkyrie: Bu karakteri az biraz çizgi roman okuyup da bilmeyen yoktur zaten. Onun dışında İskandinav mitolojisini bilenlerinde sıkça duyduğu bir isimdir Valkyrie. Türkçesi Valkür olan bu mitolojik kadınlar baş tanrı Odin’in kişisel muhafızları ve yardımcılarıdır ve savaşlarda ölen Viking savaşçılarının ruhlarını savaşçıların cenneti olan Valhalla’ya götürmekle görevlidirler. Çizgi romanımızda ise Valkyrie yine aynı kadın kahramanları simgelese de içlerinden bir tanesi ön plana çıkarak liderleri olmuş ve Valkyrie kod adını kullanmaya başlamıştır. Ayrıca biliyoruz ki Valkyrie karakteri az daha Thor: The Dark World filminde karşımıza çıkacaktı; karakter kostüm tasarımları bile hazırdı ancak bilinmeyen sebeplerden ötürü karakterin beyazperdeye çıkacağı süre ertelenmişti…

amora

Amora the Enchantress: Okurken çok zevk aldığım nadir Asgardlı karakterlerden birisidir kendisi. Ailesinin kim olduğunu bilmesek de Asgard’da doğan sıradan bir karakter olmakla birlikte büyüye karşı olan potansiyelini fark etmiş ve Norn Kraliçesi Karnilla’dan bizzat büyücülük dersi almış ama eğilimleri yüzünden sürülmüştür. Çünkü büyü güçlerini çoğunlukla zihinsel ve duygusal kontrol üzerine yoğunlaştıran Amora’nın cezbetmediği adam –hatta kadın kalmamış- ve zamanla Asgard’ın gördüğü en güçlü büyücülerden biri haline gelmiş ve birbirine düşürmediği Marvel kahramanı kalmamıştır diyebiliriz. Sürekli yenilme sebebi ise genellikle –standart kurgu- zihni kontrol edilemeyecek kadar karmaşık ya da ilkel olan karakterleri kontrol etmeye çalışmasından kaynaklanmaktadır. (Bkz. Hulk, Enchantress’ı coşturuyor). Fantastik karakterleri oynamaya alışık olan Cate ablamızın bu karakteri tüm çekiciliğiyle ve cazibesiyle oynayabileceğinden hiç şüphemiz yok zaten. Ufak bir detay var ki, Lorelei isimli bir karakter Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde zaten karşımıza çıkmıştı. Lorelei çizgi romanda Amora’nın aynı kendisi gibi güçlere sahip olan öz kız kardeşidir ki dizide de aynı Amora gibi insanları büyüyle cezbedip zihin kontrolü yapmaktaydı. Thor: Ragnarok filminde iki kardeşi de kullanırlar mı orasını bilemiyoruz.

cate-blanchett-28

Bunların dışında sağlam bir kaynaktan alınan haberlere göre filmin baş kötülerinden birinin kadın olacağı ve bunun Norn Kraliçesi Karnilla ya da Asgard’ın Ölüm Tanrıçası Hela olabileceği de söyleniyor. Hela aslen Loki’nin kızı olsa da Marvel Sinema Evreni’nde bunun kolaylıkla değiştirilebileceğini biliyoruz.

Çizgi roman dışında tamamen özgün bir karakter olabileceği de söylentiler arasında ancak Marvel bugüne kadar başkarakterlerin hepsini çizgi romandan kullandığı için bu olasılık bize de uzak geliyor…

Filmin oyuncu kadrosu şekillendikçe yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. O zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Liam Neeson, Galactus Rolünü Üstlenebilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.