Sinema Haberleri

Castle Rock 175 Milyon Dolar Bütçeyle Sinemaya Dönüyor

Rob Reiner‘ın 1987’de kurduğu Castle Rock Entertainment‘ın logosu bile güzel anı çağrıştırmaya yetiyor. 2010’lardan itibaren ismini daha az duyduğumuz stüdyo 175 milyon dolarlık destek buldu. Artık sinema dünyasına geri dönüyor!

Castle Rock stüdyolarının deniz feneri sevdiğimiz birçok filmin başında bize ışık tutuyordu. IMDb‘nin tüm zamanların en yüksek puanlı filmi The Shawshank Redemption bunlardan en ünlüsüydü. Stüdyo zaten ismini bile Stephen King hikayelerinden alıyordu. Çünkü Reiner tam bir King hayranıydı. Dolayısıyla Stephen King‘in Castle Rock Entertainment ile filmleştirilen tek ünlü eseri Shawshank değil. 1990’da Misery, 1993’te Needful Things, 1995’te Dolores Claiborne, 2001’de Hearts in Atlantis, 2003’te Dreamcather… Şölen gibiydi. Ayrıca tabii ki 1999’da başrolünde Tom Hanks ile The Green Mile.

Şimdiden birçok güzel filmi andık ama Castle Rock’ın repertuarı Stephen King ile sınırlı değildi. Nitekim stüdyo şimdiye dek 125 filmi destekledi. İlk filmleri Kurt Russell‘ın da başrolünde olduğu Winter People idi. Onu bir diğer romantik komedi klasiği When Harry Met Sally takip etmişti. Tom Hanks Noel animasyonu klasiği olma yolundaki The Polar Express ile 2004’te tekrar Castle Rock’la çalışmıştı. 2008’de onu Morgan Freeman ile Jack Nicholson‘ın unutulmaz drama filmi The Bucket List izlemişti. Üstelik tüm zamanların en iyi komedi dizilerinden Seinfeld‘ı daha anmadık bile.

İlginizi Çekebilir  Dune, Aynı Anda HBO Max ve Sinemalarda Mı Yayınlanacak?

Bunca muhteşem yapıma imza atan stüdyonun vizyonu belliydi. Başarılı fikirleri ve yaratıcılığı ne kadar para kazandırıp kaybettireceğinden bağımsız olarak desteklemek. Şimdi onların bu vizyonunu destekleyen bankaların yardımıyla yeni filmlere imza atabilecekler.

Bundan daha heyecanlı olamazdım. The Castle Rock’ın feneri yaratıcı camilara güvenli bir limanı işaret etmiştir daima. Bu yeniden oluşma fırsatı sayesinde film yapımcılarına en iyi işlerini çıkarabilecekleri bir ortam sunma geleneğimize dönüyoruz.

Rob Reiner – Castle Rock Entertainment CEO’su.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.