Sinema Haberleri

Captain America: Winter Soldier Filmi Hakkında Eğlenceli Bilgiler

captain-america-banner

Captain America: Winter Soldier (Kaptan Amerika: Kış Askeri) filmiyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Sürekli yayınlanan fragman, poster ve özel görüntülerin ardından bu sefer de filmle ilgili eğlenceli bilgiler (trivia) yayınlandı.

captain-america-turkce-afisİşte Captain America: Winter Soldier filmi ile ilgili eğlenceli bilgiler:

 • Sebastian Stan tarafından canlandırılan ve Ed Brubaker tarafından yaratılan Kış Askeri karakteri, 2005 yılında yayınlanan Marvel grafik romanlarından alındı.
 • Kaptan Amerika grafik romanlarında yer alan ve 2. Dünya Savaşında ölen Bucky Barnes karakteri, Brubaker tarafından Kış Askeri olarak yeniden hayata döndürüldü.
 • Film yaratıcıları, Lumerian Star gemisinde geçen sahneler için, Long Beach’de bulunan gemi indirme sisteminden yararlandılar. Dövüş sahneleri için oldukça dar bir alanın söz konusu olduğu mekanda, gerçek bir teçhizat kullanabilmek herkesi memnun etti.
 • Marvel’ın “Kaptan Amerika: Kış Askeri” fanları, taşıyıcı hava gemisini, ayrıca, S.H.I.E.L.D.’ın Washington’da bulunan ve Triskelion denilen, yeni dizayn edilmiş üssünü görebilecek.
 • Chris Evans, Marvel’ın “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filmindeki dövüş sahneleri için Parkour, Brazilya Ji-Jitsu, karate ve boks çalıştı. Film yaratıcıları, modern bir dünyada yaşayan Steve Rogers karakterinin, modern dövüş tekniklerinde de usta olmasını istedi.
 • Akrobatik dövüş sahneleri için Chris Evans, jimnastik antrenmanları da yaptı. Evans, filmin asansörde dövüş sahnesinde bu antrenmanlardan yararlandı.
 • Asansörde dövüş sahnesi, filmin ilk çekimlerinden biriydi. Bu sahnede, Brock Rumlow ve 10 kişi daha, Kaptan Amerika ile birlikte aynı asansörde bulunuyor. Bu sahnenin en zorlu kısmı bu ufak mekanda bir koreogafi gerçekleştirmekti. Bu yüzden dublörler, Chris Evans’ın ellerini ve ayaklarını onlara çok yakın bir şekilde kullanmasına ve böylece onlara zarar vermesine izin verdiler.
 • Kış Askeri karakterini canlandıran Sebastian Stan de ciddi bir silah ve dövüş eğitiminden geçti. Sahnelerin gerçekçi olması için, setteki boş zamanlarını, elindeki plastik bıçakla rol arkadaşına sataşarak geçirdi.
 • Marvel’ın “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminde” Kaptan Amerika’nın, akıcı hareket etmeyi sağlayan kullanışlı, lacivert rengi, yeni bir özel görev kostümü var. Çünkü yeni filmde gizli görevler peşinde olduğu için göze batmayan bir kıyafete ihtiyacı var. Bu yüzden film yaratıcıları ona, korbon bazlı, son derece gerçekçi ve koruyucu, bir o kadar da askeri görünümlü bir kostüm tasarladı.
 • Film yaratıcıları Falcon içinse grafik romandakinden daha farklı bir kostüm kullanmak istedi. Bunun için, günümüz malzemeleri ve dokuma şekliyle elde edilmiş bir tasarım kullanıldı. Ancak, karakterin grafik romandaki ikonik görüntüsünde yer alan ama gerçek hayatta işe yaramayan bazı öğeler devre dışı bırakıldı. Oyuncu Anthony Mackie’nin, Falcon kostümünü giymesi tam 25 dakika sürüyor.
 • Anthony Mackie, Falcon karakteri gibi uçabilmek için belirli bir teçhizatla çalıştı. Dublör koordinatörleri onu 20 metre yükseğe kadar uçurabildi. Tüm bu işlemler oyuncuya bağlanan kablolu bir sistemle gerçekleştirildi. Mackie’nin oldukça atletik ve kolması çekimleri kolaylaştırdı.
 • Karakterinin her başarısının ya da başarılan her işin ardından “ Yaz çeki” demeyi seven Anthony Mackie’nin bu alışkanlığı bir süre sonra bütün sete bulaştı ve herkes bu lafı söylemeye başladı.
 • Dövüş şampiyonu Georges St-Pierre filmde Fransız bir askeri canlandırıyor. Film yaratıcıları için, gerçek bir dövüş sanatçısını kullanabilmek büyük bir şans ancak Georges St-Pierre için de öyle, çünkü bu, Pierre’in yer aldığı ilk yüksek bütçeli aksiyon filmi.
 • Washington’da geçen, Steve Rogers, Black Widow ve Falcon’un birlikte yer aldığı çekim mekanları arasında Jefferson Anıtı, Lincoln Anıtı, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Kongre Binası, Milli Park, Willard Otelindeki Occidental Restoran, DuPont Yerleşkesi ve ilk kez bir film çekimi için kapatılan Theodore Roosevelt Köprüsü yer alıyor.
 • Oyuncular için sokakta çekim yapmak demek, çoğu Kaptan Amerika kostümü giymiş ve onunla tanışmayı bekleyen çocukların oluşturduğu kalabalıklar demek. Sık sık genç fanlarıyla fotoğraf çektiren Chris Evans için bu, Kaptan Amerika’yı oynamanın ve başkentte çekim yapmanın en güzel yanı.
 • Prodüksiyon ekibi, büyük aksiyon sahnelerini çekmek üzere 6 hafta için Cleveland – Ohio’ya gitti. Böylece yönetmen Anthony ve Joe Russo, film kariyerlerine başladıkları yuvalarına dönmüş oldular.
 • Kaptan Amerika’nın Kış Askeriyle olan dövüş sahnelerinde eline geçen her aleti kullanmaya ihtiyacı vardı. Bunlardan biri de, genellikle savunma amaçlı kullandığı kalkanıydı. Ancak bu filmde film yaratıcıları, kalkanın bir silah gibi kullanılabilmesini istediler. Bu yüzden, Steve Rogers’ın kalkanının üzerinde, doğu dövüş sanatları teknikleriyle kullanabilmesi için iki adet tutma kolu bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.