Sinema Haberleri

Bryan Singer, Denizler Altında 20.000 Fersah Eserini Sinemaya Uyarlıyor

denizler-altinda-20000-fersah

Yönetmen Bryan Singer geçen yıl Jules Verne’ün romanı, Denizler Altında 20.000 Fersah (20.000 Leagues Under The Sea) romanının film uyarlamasını yapmak istediğini söylemişti.

Bu hayali gerçeğe dönüyor ve bu sonbaharda çekimlere başlıyor.

Bryan Singer’ın daha önceki söyledikleri şöyle; “Ellinci doğum günüm ve sıradaki filminin senaryosuna son dokunuşları yaptım. Çocukluğumdan beri tekrar anlatmayı çok istediğim bir hikaye. Her yaştan insan için çok epik ve duygusal bir macera olacağına söz veriyorum. Kalbime dokunan bir hikaye.”

denizler-altinda-20000-fersah

Deadline’ın haberine göre 20th Century Fox projeyi seçti ve çekimler ilerleyen zamanda başlayacakmış. Ayrıca haberin devamına göre stüdyo ve Bryan Singer birden çok film yapmayı düşünüyormuş. Singer’ın sözleri şöyle; “Uzun süredir iyi ilişkilerim olan Fox’taki arkadaşlarımla çalıştığım için çok heyecanlıyım. Çocukluğumda 1970 Jules Verne’nin romanını ilk keşfettiğimden beri bu hikayeyi yeniden anlatmayı düşlüyorum. Çok fazla bahsetmeden, sadece Captain Nemo, Ned Land ve Professor Aronnax gibi orijinal romandaki karakterleri değil aynı zamanda bazı yeni karakterleri de içeriyor ve her yaştan insanı etkisi altına alan, zamana meydan okuyan bir bilimkurgu anlatısı var.”

denizler-altinda-20000-fersah-resim

Superman Returns ve Jack The Giant Slayer’ın beklenen başarıyı elde edememesinden sonra biraz beklentimiz düşük oluyor ama bu efsanevi romana güzel bir uyarlama yakışır. Yönetmenin bu kadar çok istediğini belirtmesiyle güzel bir film çıkabilir.

Roman Captain Nemo ve mürettebatının Nautlis isimli denizaltısındaki sualtındaki maceralarını anlatıyor. Singer halihazırda güzel olan bir hikayeye nasıl eklemeler yapacak acaba? Yeni eklenen karakterler umarım çok sırıtmaz ve romanın efsanevi havasına yakışır şekilde olur.
Singer hikayenin geliştirilmesine yardım etse de senaryo Rick Sordelet ve Dan Studney tarafından yazılıyor. Bryan Singer’ın yorumunu merak ediyor musunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dünya Edebiyatında Fantazya ve Bilimkurgu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.