Sinema Haberleri

Boba Fett ve Han Solo Filmleri Yolda!

star-wars-genel-tam-banner

Dün Disney CEO’su Bob Iger, yapım şirketlerinin yeni üçlemeden ayrı Star Wars filmleri yapacaklarını doğruladı. Hatta bu filmlerden birinin Yoda filmi olacağı söylentileri de ortaya çıktı. J.J. Abrams’ın yöneteceği Star Wars: Episode VII, yapılacak ilk film olacak. Ama serinin hayranları şimdiden tek Star Wars filmlerine dair tahminler yürütmeye başladılar.

Senaristler Lawrence Kasdan (Empire Strikes Back) ve Simon Kinberg (Sherlock Holmes) bu “spin-off” (uyarlama) filmleri üzerinde çalışıyorlar. Yeni karakterler ekleyecekler mi yoksa var olan karakterleri mi kullanacaklar henüz bilinmiyor.

Büyük olasılıkla var olan karakterler kullanılacak. Çünkü Star Wars üçlemesi dışındaki diğer filmlerden ikisinin Boba Fett ve genç Han Solo odaklı olacağı açıklandı.

boba-fettŞu anda üzerinde çalışılan iki “spin-off” filminden biri Han Solo’nun hikayesini, diğeri ise Boba Fett’in hikayesini anlatacak. Görünüşe göre, Han Solo hikayesi Revenge of the Sith ve A New Hope arasındaki zaman zarfında geçecek. Yani Han Solo’nun Luke Skywalker ile tanışmadan önceki hikayesini izleyeceğiz. 

Boba Fett filmi ise ya A New Hope ile The Empire Strikes Back ya da Empire Strikes Back ile Return of the Jedi arasındaki zaman diliminde geçecek. Boba Fett’in, Return of the Jedi sırasında yaratıcısıyla tanıştığını düşünürsek, karakter için düşünülen zaman çizelgesi biraz daha sınırlı olabilir. İki film için de yeni oyuncu kadroları gerekecek.

han-solo-yatayİşte işler şimdi ilginçleşiyor. Bu filmler orijinal üçleme sırasında geçeceği için Disney ve Lucasfilm, George Lucas’ın özgün karakterlerini yeniden ziyaret etme şansına sahip olacaklar. Hatta Darth Vader’ın veya Jabba the Hutt’ın dönüşünü bile görebiliriz. Kasdan ve Kinberg’ün Star Wars “spin-off” filmlerini ayrı ayrı yazdıklarını biliyoruz ama hangisinin hangi proje üzerinde çalıştığını bilmiyoruz. Belki de tüm başlangıç aşamasında olan filmler gibi, bu filmler de tamamen değiştirilebilir veya ertelenebilir. Bu düşünce bir yana, Iger, Star Wars “spin-off” filmlerinin Episode 7, 8 ve 9 arasında yayınlanması konusunda kararlı. Bu nedenle Han Solo ve Boba Fett filmlerinin gerçekleştirilme olasılığı oldukça yüksek.

Son olarak, tabii bir de bu filmlere uygun olabilecek yönetmen sorunsalı var. Joe Johnston geçmişte bir Boba Fett filmi yapmak istediğini belirtmişti. Star Wars yapımcısı Kathleen Kennedy ile olan ilişkisini göz önüne alırsak yönetmenlerden biri Joe Johnston olabilir.

Hepimiz bekleyip göreceğiz.

Yazan: Nisan Benzergil

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.