Sinema Haberleri

Beetlejuice 2 Çekimleri Tamamlandı: Grev Sonrası Hızlı Dönüş!

Beetlejuice 2 çekimleri, grevlerin bitmesinden çok kısa süre sonra tamamlandı. Tim Burton’ın 1988 yapımı kült filmi Beetlejuice’un uzun beklenen devam filmi, oyuncuların grevinden hemen sonra sadece iki günde tamamlandı. Yapımın hızla ilerlemesi, yönetmen Burton’ın grev öncesi çekimleri tamamlamaya ne kadar yaklaştığını açıklamasının ardından gerçekleşti.

Grevin Sonlanmasıyla Hızlı Dönüş

Beetlejuice
Beetlejuice Mandatory Credit: Photo by Moviestore/REX/Shutterstock (1547787a) Beetlejuice (On Set) Film and Television

Yapılan bir rapora göre, Beetlejuice 2’nin çekimleri, oyuncuların grevinin aniden sona ermesinin ardından hemen başladı ve sadece iki gün içinde tamamlandı. CBS News tarafından hazırlanan bir haberde, Melrose’un yaz aylarında Beetlejuice 2’nin çekimleri için kullanılan sete dönüştürüldüğü belirtildi. Filmdeki başrol oyuncusu Jenna Ortega’nın son sahneleri çekmek üzere sete döndüğü görüntülerle de doğrulandı.

Tim Burton ve Devam Filminin Geçmişi

Beetlejuice 2, Tim Burton‘ın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve hayranlarını heyecanlandıran bir proje olarak biliniyordu. Burton, geçen yılın sonlarında Seth Grahame-Smith‘in senaryosuna onay verilmesiyle projenin önündeki engeller aşılmıştı. Orijinal filmdeki ikonik rollerine geri dönen Michael Keaton ve Winona Ryder‘ın yanı sıra, yeni katılan isimler arasında Jenna Ortega, Monica Bellucci, Justin Theroux ve Willem Dafoe yer alıyor.

Beetlejuice 2, ölümden sonraki yaşamı da ele alacak. Willem Defoe, ölüler arasında düzeni sağlayan ölümsüz bir kanun adamını canlandıracak ve Justin Theroux ise henüz açıklanmayan bir rolde yer alacak.

Beetlejuice / Jenna Ortega
Beetlejuice / Jenna Ortega

Uzun Süren Yolculuk

Beetlejuice 2 çekimleri ve yapım süreci oldukça karmaşıktı. Tim Burton, başlangıçta 1990 yılında Beetlejuice Goes Hawaiian adlı bir devam filmi düşünmüştü, ancak proje diğer taahhütler nedeniyle rafa kaldırılmıştı. Yıllar sonra, 2011’de Warner Bros. Seth Grahame-Smith’i devam filmini yazması ve yapması için işe alarak projeyi tekrar hayata geçirdi. Ancak, gerçek çekimlere başlanması için bir on yıl daha geçmesi gerekti.

🔸 Tim Burton Vincent – Efsanevi Kısa Film – FRPNET

Gecikmeler ve Yeniden Canlanan Projeler

Beetlejuice 2’nin 6 Eylül 2024‘te vizyona girmesi planlanıyor. Ancak, son grevlerin neden olduğu gecikmelerin, vizyon tarihini 2025’e çekebileceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. Yeniden başlatmalar ve gecikmiş devam filmlerinin son yıllarda popülerliği artarken, Beetlejuice hayranları, bekledikleri büyülü anı yakalamak için sabırsızlanıyor. Film, pratik efektleri CGI’a tercih eden bir yaklaşım benimseyerek öne çıkıyor ve tamamlanan çekimlerle birlikte, Beetlejuice’un geri dönüşü yakın görünüyor.

Kaynak: Movieweb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.