Sinema Haberleri

Batman Kostümü ve Batmobil Tarihi

batman-banner

Dün sizlere gösterdiğimiz yeni Batman kostümü ve Batmobil‘in ardından, bir kıyaslama yapabilmeniz adına diğer Batsuitler’i ve Batmobiller’i de gösterelim istedik.

Daha önce Batman Kostümünün Evrimi başlıklı haberimizde boy boy Batman kostümlerini göstermiştik ancak Ben Affleck’in kostümünü kıyaslayarak inceleyelim diye yeni bir görselle karşılaştırma yapalım dedik.

Batman’in yeni kostümüne baktığımızda pek çok kişi başlıktaki kulakların kısa olmasından rahatsız olduklarını dile getirmişti. Açıkçası uzun kulaklı başlığı ben de çok seviyorum; böyle bakınca biraz yavru kedi havası katmış.

batman-kedi

Kostümün geneline baktığımızda da, atletik değil de daha çok vücut geliştirme yarışmalarına katılacakmış gibi görünen bir Batman varmış hissi veriyor. Evet, Batman’in zaten güçlü bir karakter olduğunu biliyoruz ama bu kadar kas yığını gibi görünürken nasıl eskisi kadar çevik olacak merak ediyoruz. Tabii ki bir Örümcek-Adam performansı beklemiyoruz ama çevik hareketlerle dövüşen bir Batman görmek isteriz. Bu haliyle biraz Bane’i andırıyor. :) Kostümün, Frank Miller’ın “Dark Knight Returns” serisindeki kostümden esinlenildiği çok bariz.

Batmobil’i ilk gördüğümde ise (Zack Snyder’in arkadan görüntü koyduğu fotoğraf) yine Christopher Nolan’ın filmlerindeki tank benzeri Batmobil’i göreceğimi sanmıştım. Sonrasında yeni gelen önden çekilmiş fotoğraf ile umutlarım biraz daha yeşerdi. Yine de Batmobil’i tam anlamıyla göremedik ama ilk bakışta eski Batmobiller’i çağrıştırdı bana. Tim Burton’ın çektiği filmlerdeki Batmobil’i seven biri olarak söyleyeyim; bu tasarım sanki Tim Burton’ın uzun burunlu aracı ile Christopher Nolan’ın tank görünümlü Batmobil’ini harmanlamış gibi görünüyor. Açıkçası Nolan’ın filmlerindeki Batmobil, bir Batman arabasından ziyade ağır zırhlı askeri araç gibi duruyordu ve Batman’e yakıştıramıyordum. Bu araç daha estetik durmuş. Tumbler’dan sonra arabaya benzemiş resmen.

batmobile-yeni-eski
Soldaki, Tim Burton’ın Batman filmlerindeki araç. Sağdaki ise yeni Batman filminde kullanılacak aracın modeli.

Batsuit ve Batmobil’den bu kadar bahsettik, sizlere eskilerden günümüze Batman kostümünün değişimini, sonrasında da Batmobil’in değişimini gösterelim. Siz de eski kostüm ve araç tasarımlarına göre yeni tasarımları kıyaslayabilirsiniz.

ScreenRant’ın hazırladığı BatSuit’in evrimi ve tarihi:

Batman-Suit
Büyük hali burada

Bu da Batmobil’in evrimi ve tarihi:

batmobile
Büyük hali burada

Batman kostümünün evrimi videosu:

YouTube player

Batman kostümü nasıl tasarlandı videosu:

YouTube player

Batman logosunun evrimi:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Swamp Thing'i İki Farklı Aktör Canlandıracak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.