Sinema Haberleri

“Avengers – Age of Ultron” Filmi Duyuruldu

avengers-age-of-ultron-banner

Comic-Con 2013’ten birbiri ardına bomba haberler gele dursun, sanırım en çok ses getirenlerden biride Avengers’ın devam filminin duyurulması oldu!

Marvel’s The Avengers: Age of Ultron ismiyle çıkacak olan filmin hazırlıklarına başlandı bile. 1 Mayıs 2015’te çıkması tahmin edilen filmde tanıdık pek çok kahramanın yanı sıra sürpriz karakterler de olacak!

Avengers filminden Demir Adam’ı oynayan Robert Downey Jr. ve Hulk’ı oynayan Mark Ruffalo hariç tüm oyuncuların devam filmi için kontratı yapılmıştı. Bu iki oyuncunun kontrat süreleri dolmuştu ancak üzülmeyin zira bu iki isimde anlaşmalarını yenilemiş bulunuyorlar!

İlk filmin yönetmeni olan Joss Whedon, ikinci filme çok sıcak bakmadığını, başka bir filmiyle daha çok ilgilendiğini söylese de dayanamayıp ikinci filmin koltuğunu da oturma kararı aldı. 2013’ün ilk aylarında filmin oyuncu kadrosunu belirleme işini bitirdi bile!

avengers-2-scarlet-witch-quicksilverPek çok röportajda film ile ilgili ipuçları veren Whedon, filmin ana temasının Ölüm üzerine kurulu olacağını söyledi. Senaryonun bir taslağını çıkarttırıp düzeltilerin yapılmasının ardından oyuncularla buluşma aşamasını bile tamamladığını belirtti. Ayrıca Avengers’ın çizgi romanlarından iki kardeş -erkek ve kız- karakterin de olabileceğini haber verdi. Spoiler vermek gibi olmasın ancak %99.9 ikiz kardeşler olan Scarlet Witch ve Quicksilver’ı göreceğiz gibi duruyor. Hatta bir derginin haberine göre Aaron Johnson’ın Quicksilver rolü için, Saoirse Ranon’un ise Scarlet Witch için beğenildikleride söylenmekte.

Bu ikiz kardeşler aslında mutant terorist Magneto‘nun çocuklarıdır. Scarlet Witch, gerçek ismi Wanda Maximoff olan ve özünde büyü enerjilerini kontrol edebilen bir “mutant”tır. Kardeşi Quicksilver ise gerçek ismi Pietro Maximoff olan ve süper hızla koşabilen bir “mutant”tır. Tabii ki filmde mutant olarak yansıtılma ihtimalleri düşük. Zira şu ana kadar X-Men’e ve ona dair hiçbir şeye atıfta bulunmadılar.

Pekala o zaman filmin konusunu eşelemeye hazır mısınız?

Öncelikle söylemekte fayda var, filmlerin konusu çizgi roman hikayeleriyle %100 paralel gitmemektedir. Filmin ismi Age of Ultron, aslında Marvel’ın 10 sayılık büyük bir çizgi roman serisinin ismidir. Bu yılın Mart-Haziran ayları arasında ana olarak 10 sayı, yan sayılarla birlikte 20’yi bulan bu seri çok büyük ses getirmiştir. Çünkü bir kaç yıl önce çıkan Civil War, Secret Invasion gibi sayılardan beri Marvel evreninin hemen hemen tüm kahramanları ilk kez bir araya gelmiştir. Peki kim bu Ultron?

Age_of_Ultron-cizgi-romanUltron, Avengers’ın en eski düşmanlarından biridir (aslına bakarsanız ikinci düşmanı). Kendisi, Avengers’ın kurucu üyelerinden olan Ant-Man (Karınca Adam) kod isimli zeki bilimadamı Hank Pym’in yarattığı yapay zekaya ve üst düzey silahlara ve savunmalara sahip bir robottur. Klasik hikaye; robot, efendisinin buyruğunu kabul etmez ve dünyayı ele geçirmeye çalışır. Neredeyse yok edilemez bir zırhının olmasının yanı sıra her türlü olasılığı saniyeden çok daha kısa bir sürede hesaplayabilme yeteneği onu neredeyse yenilmez yapmaktadır. Avengers pek çok sefer Ultron’u durdurmayı başarsa da yok edememiştir. Age of Ultron ise Ultron’nun başardığı en büyük planlarından biridir.

Filmin hikayesinin hangi ülkede geçeceği kararlaştırılmasa da Marvel’ın Cape Town’da çekmek istediği söyleniyor. Çizgi roman serisinde ise olaylar her zamanki gibi New York’ta geçmektedir.

New York harabe halindedir, Ultron meşhur mutant avıcısı robotları olan Sentineller’i tekrardan programlayıp şehri içerden ve dışarıdan işgal etmiştir. Kahramanlar ortada yoktur. Ya öldüler ya da saklanıyorlardır. Kahramanlarımız gizliden gizliye bir isyan grubu oluşturup Ultron’u yenmeyi planlamaktadırlar.

Yönetmenimiz Whedon’a göre ilk filmde bulunmayan Hank Pym (Ultronu yaratan bilimadamı) ikinci filmde de olmayabilir. Çizgi roman serisi olan Age of Ultron’a kesinlikle bağlı kalmayacaklarını söylerken, hikayeyi de kendi istekleri doğrultusunda hazırlayacaklarını belirtti. Yani Ultron, Stan Lee amca bile çıkabilir hazırlıklı olun!

Bizde büyük bir heyecanla ikinci filmi bekliyoruz. Yeni haberler çıktıkça sizlerle paylaşacağız takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.