Sinema Haberleri

Avatar 3’le İlgili Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Volkanik bir Na’vi klanıyla tanışacağımız yeni filmde Oona Chaplin kabile şefi olarak karşımıza çıkacak. Serinin 5. filmi sonrası yaşanacak zaman atlamasıyla hikayenin “Dünya” kanadına da şahit olacağız.

Avatar: The Way of the Water karışık yorumlar alsa da gişede çok büyük başarı elde ettiği bir gerçek. Devrimsel görselliğiyle izleyicileri büyüleyen film, on dört gün içinde tamı tamına 1 milyar dolar hasılata ulaşarak tüm zamanların en çok izlenen dördüncü filmi oldu. James Cameron devam filmlerinin sahnelerini şimdiden çekmeye başlamış olsa da serinin devam etmesi için gişe önemli bir faktördü. Bu şartın da sağlanmasıyla 3. filmin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Serinin yapımcısı Jon Landou, Empire‘a verdiği röportajda yeni filmde tanışacağımız, bir nevi “Ateş Ulusu” olarak nitelenebilecek Na’vi klanından bahsetti. Yeni klanı “Agresif ve volkanik bir Na’vi klanı” olarak tanımlayan Landau, filmde yer alacak yeni oyunculardan ilkini de duyurdu: Oona Chaplin. Game of Thrones‘da Rob Stark’ın eşi Talisa Stark rolünde izlediğimiz aktris, yeni volkan kabilesinin şefi olarak karşımıza çıkacak. Bilmeyenler için kendisi ayrıca Charlie Chaplin‘in torunu.

Landau’nun açıklamalarına göre yeni filmde iyi ve kötü arasındaki çizgi derinleşecekmiş, özellikle de Na’vi tarafında.

“Filmlerde iyi insanlar da var, kötü insanlar da. Aynı durum Na’vi tarafı için de geçerli. İnsanlar genellikle kötü olduklarının farkında değildir. Peki onları bizim kötü olarak nitelediğimiz duruma getiren şeyler nedir? Belki de farkında olmadığımız nedenler vardır.”

Avatar serisini fazlasıyla uzun soluklu planlayan Cameron, bir noktada hikayede zaman atlaması yaşanacağını açıklamıştı zaten. Landau da röportajda söz konusu zaman atlamasının dördüncü filmden sonra gerçekleşeceğini duyurarak beşinci filmde hem Pandora’da, hem de Dünya’da geçecek bir hikaye anlatacaklarını söyledi.

“Avatar evreninde nüfus artışı ve doğal kaynakların hızla azalması nedeniyle Dünya’da hayat şartları çok kötü durumda. Yeni filmde Dünya’nın mevcut durumuna da odaklanacağız ama asıl amacımız ‘Böyle giderse Dünya’nın sonu filmdeki gibi olacak’ demek değil. Aksine, gidişatı değiştirebileceğimizi göstermek.”

Resmi adı henüz açıklanmayan Avatar 3, 2024 yılında vizyona girecek. İşler planlandığı gibi giderse dördüncü ve beşinci filmler de sırasıyla 2026 ve 2028’de bizlerle olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.