Sinema Haberleri

Ava DuVernay, DC’nin Süper Kahraman Destanı The New Gods’ı Yönetecek

Son olarak A Wrinkle Time‘ı yöneten Ava DuVernay, Jack Kirby‘nin DC çizgi romanı The New Gods‘ın (Yeni Tanrılar) beyazperde uyarlamasının başına geçti.

Her ne kadar A Wrinkle in Time pek de kendini gösterebildiği bir film olmasa da DuVernay, Selma filminde başarısını kanıtlayan yetenekli bir yönetmen. Warner Bros.’un, Patty Jenkins‘in Wonder Woman‘da yaptığı sihirli dokunuşun benzerini Ava DuVernay‘den de beklediğini söyleyebiliriz.

Jack Kirby’nin Marvel’dan ayrıldıktan sonra 1971 yılında çıkardığı The New Gods çizgi roman serisi, DC evreni ile tam olarak bağlantılı olmayan farklı bir evrende ‘Dördüncü Dünya’da geçiyor. Bilim kurgu temelli mitolojide antik ilahlar ‘The New Gods’ olarak biliniyor. Yeryüzündeki tanrı anlatılarına benzer şekilde; New Gods’taki tanrılar da iyi ve kötü arasındaki bitmek bilmez savaşlarda kullandıkları fantastik güçlere sahipler.

Kirby’nin yazıp çizdiği The New Gods, Forever People ve Mister Miracle üçlemesinden ilki niteliğindeki çizgi roman, Ragnarok sırasında yıkılan ‘klasik mitolojinin ilahlarının’ dünyasından sonra ortaya çıkan yeni tanrıları konu alıyor. Tanrılar iki gezegende yaşıyor: Bunlardan birisi cennet New Genesis, diğeri ise Dante’nin cehennemini andıran Apokolips. Ve savaş tabii ki devam ediyor.

Ava DuVernay‘in yeni tanrıların evrenine nasıl bir yaklaşım getireceğini merak ediyoruz doğrusu. Jack Kirby hayranlarının destansı bir film beklediğini de belirtelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The New Mutants Üçleme Olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.