Sinema Haberleri

Aradığınız Çizgi Roman Filmleri Takvimi Burada!

marvel-vs-dc-comics

Çizgi roman dünyasının iki ağır topu: DC Comics ve Marvel. Şimdilerde beyaz perdeye yansıttıkları filmlerle yeni bir pazarı domine etmeye başladılar. Sinema dünyası süper kahramanların gelişi ile bambaşka bir pazar haline geldi.

DC Comics’in çizgi romanlarının film haklarının hepsini elinde tutan tek bir firma var: Warner Bros. Bu da aslında DC Comics için sağlam bir koz oluşturuyor. Çünkü istediği ekibi, istediği çizgi roman serisini sinemaya yansıtma imkanları var. Öte yandan Marvel’in yayın hakları Disney ve Sony arasında paylaşılmış durumda. Bu da serilerin devamlılığı konusunda farklılıklar ortaya çıkartıyor.thanos-infinity-gem

İşin marka tarafını bir tarafa bırakırsak, 2020 yılına kadar birçok ünlü çizgi roman karakterini ilk defa beyaz perdede göreceğiz.

DC Comics’in ardından, Marvel da önümüzdeki yıllarda yayınlanacak filmlerini açıkladı. Bu sayede 2020 yılına kadar izleyeceğimiz tüm filmler az çok belli oldu.

Gerçi halen vizyon tarihleri açıklanmayan başlıklar var. Ama onların da önümüzdeki yıllar içerisinde duyurulması bekleniyor. Bu süre içerisinde elinizde bir takvim bulunması sizin yararınıza olur. Çünkü hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sadece 2017 yılında toplam 10 tane süper kahraman filmi izleyeceğiz.

batman-yeni-kostum-gorselDylan Todd isimli grafiker, vizyona giriş yapacak filmleri tek bir takvim üzerinde toplamış. Önümüzdeki 6 yıl içerisinde resmiyet kazanan 39 film bulunuyor. Eğer sinema biletleri fiyatlarını ortalama 15 TL olarak kabul etsek (ki yıllar içerisinde bilet fiyatları, 3D gözlük fiyatları kesinlikle artışa geçecektir), tüm filmleri izlemek için 585 TL harcama yapacağız.

İşin geneline baktığımızda ise çok daha büyük paralar görüyoruz. Her bir gişe filmi için milyonlarca dolarlık bütçe ayrılıyor. Marvel sıradaki filmler toplamda 6.6 milyar dolar bütçeye sahip. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan 10 Marvel filminden toplamda 7 milyar dolarlık kazanç elde edildi. Yani Marvel geleceğe sağlam yatırım yapmış durumda.

Neyse sözü fazla uzatmadan, Dylan Todd tarafından hazırlanan takvim grafiği ile sizleri başbaşa bırakıyoruz. Artık görseli indirip, çıktısını alıp cüzdanınız da mı gezdirirsiniz, ne yaparsınız?

marvvel-dc-comics-film-takvim

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  21. Yüzyılın En Kötü 20 Film Karakteri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.