Sinema Haberleri

Anne Rice’ın Vampir Günlükleri, İlk Yönetmenini Buldu

vampir-lestat

Modern vampir fantazyasının en başarılı örneklerinden olan, yazar Anne Rice’ın yazdığı Vampir Günlükleri serisinin sinemaya geri döneceğini daha önce buradan duyurmuştuk.

Şimdi ise serinin ilk filmi ve ilk yönetmeni açıklandı!

Vampir Günlükleri serisinin film haklarını satın alan ve serinin yapımcılığını da üstlenen Brian Grazer, Alex Kurtzman ve Roberto Orci, yaptıkları açıklamada yeni filmi genç yönetmen Josh Boone‘un yöneteceğini söylediler.

Bununla birlikte ilk filmin de “Vampir Lestat” olacağı açıklandı. Vampir Lestat, serinin Vampirle Görüşme‘den (Interview with the Vampire) sonra gelen ikinci kitabı. Daha önce sinemada Vampirle Görüşme filminden sonra serinin üçüncü kitabı olan Lanetliler Kraliçesi (Queen of the Damned) filme uyarlanmıştı ve Vampir Lestat eseri pas geçilmişti. İlk film olan Vampirle Görüşme’yi yeniden çekmeye gerek olmadığını belirten yapımcılar, Vampir Lestat filmi ile hem Vampir Lestat kitabını hem de serinin üçüncü kitabı olan Lanetliler Kraliçesi’ni harmanlayacaklar.

Stuart Townsend Queen Of The Damned 001

Aslında Vampir Lestat ve Lanetliler Kraliçesi konu olarak birbirine yakın gidiyor, hatta aralarındaki geçiş bile çok keskin değil. Filmde Lestat’ı, 1780’lerin Paris’inden yakın tarihimize uzanan bir müzik serüveni bekliyor. Bir rock yıldızı olarak karşımıza çıkan Lestat, diğer vampirlerin de tepkisini üzerine çekiyor.

Vampirle Görüşme filminde Lestat karakterini Tom Cruise canlandırmıştı, sonraki film Lanetliler Kraliçesi’nde ise Stuart Townsend. Bakalım Vampir Lestat filmi için Lestat’ı kim canlandıracak?

Interview-with-the-Vampire-The-Vampire-Chronicles-lestat-26398911-1280-720

Bu arada Josh Boone, daha önce Stuck in Love (2012) ve The Fault in Our Stars (2014) isimli romantik filmleri yönetti. Şu anda da bir Stephen King uyarlaması olan Lisey’s Story (Lisey’nin Hikayesi) filmi için çalışıyor. Genç yönetmenin tüm filmleri ise bunlar. Başarılı ancak çok da deneyimli olmayan bir yönetmene emanet edilen bu film bakalım beklenen başarıyı gösterebilecek mi?

Filmin oyuncuları ve çekimlerin ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Come out, come out, wherever you are…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Anne Rice'ın Mayfair Witches Serisi Dizi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İki oyuncunun sunduğu karakter de farklıydı biri ventrue ya yakınken diğeri toreador du. Bakalım şimdi karşımıza ne çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.