Sinema Haberleri

Açlık Oyunları – Ateşi Yakalamak Vizyonda

Açlık Oyunları - Ateşi Yakalamak banner

Bir bilimkurgu başyapıtı olan Açlık Oyunları serisinin ikinci bölümü “Açlık Oyunları – Ateşi Yakalamak” haftanın yüksek gişe iddiasında olan filmi.

Suzanne Collins’in aynı adlı roman serisinden uyarlanan filmde Katniss Everdeen bu kez “Quarter Quell” için yarışıyor. Film bugün vizyona girdi.

Açlık Oyunları - Ateşi Yakalamak Türkçe afişKatniss Everdeen’ın distopik ve bir o kadar da despotik dünyada geçen hayatta kalma hikayesi, serinin ikinci filminde de devam ediyor.

Katniss ve yoldaşı Peeta 74. Açlık Oyunları’nı kazandıktan sonra sorunsuz bir şekilde evlerine dönmeyi başarırlar. Ancak bu galibiyet her şeyden önce Zafer Tutu yapmalarını gerektirmektedir. Her bölgeyi ayrı ayrı ziyaret ettikleri bu yolculuk sırasında Katniss, büyük bir ayaklanma olacağı öngörüsüne kapılır. Başkan Snow ise tüm bunlar habersiz bir şekilde yeni Açlık Oyunları ile ilgili beklenmedik ‘sürprizler’ tasarlamaktadır. Açlık Oyunları bu yıl 75. yılını kutlayacak ve Başkan Snow, 25 yılda bir düzenlenen Çeyrek Asır Oyunları’nın (Quarter Quell) üçüncüsünün yapılacağını duyuracaktır. Galibiyetinin tadına dahi varamadan yeni bir hayatta kalma mücadelesine sürüklenen Katniss bu kez Açlık Oyunları’nın en yeteneklileri ve zekileri arasında hayatta kalan için savaşacaktır.

Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Açlık Oyunları serisinin ikinci filminde kadroda yine Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson ve Woody Harrelson yer alırken yönetmen koltuğunda bu sefer ilk filmden farklı olarak Francis Lawrence oturuyor.

Açlık Oyunları – Ateşi Yakalamak fragmanı:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.