Sinema Haberleri

1997 Yapımı Contact Filmindeki Ayna Sahnesinin Gizemi

Carl Sagan’ın romanından esinlenerek 1997 yılında sinemaya uyarlanan bilimkurgu türündeki Contact filmindeki ayna sahnesi, aradan 20 yıl geçmesine rağmen hâlâ konuşuluyor.

Bazı filmler vardır ki hangi tarihte çekilmiş olurlarsa olsunlar, konuşulmalarına devam edilir. Carl Sagan’ın bir romanından uyarlanarak sinemaya uyarlanan Contact filmi de bunlardan bir tanesi.

Filmin bir sahnesi var ki üzerinde neredeyse akademik derecelere varan tartışmalar halen devam ediyor. Söz konusu sahnede küçük kız, evin içerisinde koşmaya başlıyor. Uzun süre koşan ve son anlara doğru slow-motion’a kayan sahnenin sonu ise izleyicilerin kafasını allak bullak edecek şekilde bitiyor. Tüm o koşuşturmalar, sanki banyonun içindeki aynanın bir yansıması.

Aşağıdaki video, sahnedeki kameranın nerede olduğunu görsellerle açıklamaya çalışmış olsa da açıkçası kafalardaki soru işaretleri hala ortadan kalkmış değil. Oldukça şaşırtıcı değil mi?

Kaynak: WebTekno

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Matrix Bu Sefer Gerçekten Gerçek Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Alttaki videonun tamamını izleyin. Yukardakinde antreden başlayınca,kamera zaten hep aynadaymış gibi düşündüm ama videoyu izleyince, ta alt kattan itibaren tek çekim olduğu görülüyor.Gerçekten muhteşem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.