Sinema Haberleri

Don Kişot’u Öldüren Adam’ın Çekimleri Sonunda Bitti!

“Gerçekleşmemiş, yarım kalmış filmler” listelerinde sıkça karşımıza çıkan Don Kişot’u Öldüren Adam projesinde Terry Gilliam mutlu sona ulaştı.

2014 yılında daha öncesinde yarım kalmış filminin çekimlerine tekrardan başlayan Terry Gilliam, 3 yıllık aranın ardından filmin çekimlerinin bittiğini duyurdu. Filmin oyuncu kadrosunda ise Adam Driver (Star Wars: The Force Awakens), Stellan Skarsgård (Avengers: Age of Ultron), Olga Kurylenko (Oblivion) ve Don Kişot olarak da Karayip Korsanları serisi ile tanıdığımız Jonathan Pryce bulunmakta.

İlk olarak 2000 yılında bir Don Kişot filmi çekmeye karar veren Terry Gilliam, Avrupa’da çekimlere başlamıştı. Filmde Johnny Depp, Jean Rochefort, Vanessa Paradis gibi isimler bulunurken belirli bir süre sonra bütçe sıkıntıları ve Jean Rochefort’un sağlık sıkıntıları filmin yarıda kalmasına sebep olmuştu. Tüm bu olayların daha sonra Lost in La Mancha (2002) belgeseline konu olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

17 yıllık serüvenin ardından projesini tamamlamayı başaran Terry Gilliam, mutluluğunu bu mesajla paylaştı:

“Don Kişot hayalperest, idealist ve romantik bir karakter. Bizim gibi karşısına çıkan sorunlara bakmaksızın gerçeğin sınırlamalarını kabul etmemeye kararlıdır. Bu “gizli” filmi bitirebilmeyi başardığımızda ortaya olağanüstü bir şey çıkması için elimizden geleni yaptık. Herhangi bir mantıklı kişi yıllar önce vazgeçerdi ama bazen hayalperestler sonunda kazanırlar; bu uzun zamandır devam eden hayali gerçeğe dönüştürmek için benimle birlikte yola çıkmış olan hayal kırıklığına uğramış hayalcilere ve inananlara teşekkür ederiz!”

Bakalım Monty Python ekibinin üyesi olan ve efsane olmuş Monty Python filmlerini hem yazan hem yöneten Terry Gilliam, 17 yılını harcadığı filminin meyvelerini toplayabilecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Shape of Water Filminden Yetişkinlere Yönelik Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.