Anasayfa » Haberler » Sinema Dünyasının En Fantastikleri Saturn Ödülleri’nde Belli Oldu

Sinema Dünyasının En Fantastikleri Saturn Ödülleri’nde Belli Oldu

Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films (Bilimkurgu, Fantastik ve Korku Filmleri Akademisi) tarafından 1972’den bu yana her sene dağıtılan Saturn Ödülleri‘nin 2017 yılı kazananları açıklandı.

Bu yıl 43. kez dağıtılan Burbank, Kaliforniya’da gerçekleşen bir törenle sahiplerine verildi. Sean Gunn‘ın sunduğu ödül töreninde 11 adaylıkla aday listesini domine eden Rogue One: A Star Wars Story gecenin yıldızı oldu.

İşte gecenin kazananları

Sinema

En İyi Çizgi Roman Uyarlaması: Doctor Strange

En İyi Bilimkurgu Filmi: Rogue One: A Star Wars Story

En İyi Fantastik Film: The Jungle Book

En İyi Korku Filmi: Don’t Breathe

En İyi Gerilim Filmi: 10 Cloverfield Lane

En İyi Erkek Oyuncu: Ryan Reynolds (Deadpool)

En İyi Kadın Oyuncu: Mary Elizabeth Winstead (10 Cloverfield Lane)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: John Goodman (10 Cloverfield Lane)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Tilda Swinton (Doctor Strange)

En İyi Genç Oyuncu Performansı: Tom Holland (Captain America: Civil War)

En İyi Yönetmen: Gareth Edwards (Rogue One: A Star Wars Story)

En İyi Senaryo: Eric Heisserer (Arrival)

En İyi Yapım Tasarım: The BFG (Rick Carter, Robert Stromberg)

En İyi Kurgu: The BFG (Michael Kahn)

En İyi Film Müziği: La La Land (Justin Hurwitz)

En İyi Kostüm: Fantastic Beasts & Where to Find Them (Colleen Atwood)

En İyi Makyaj: Star Trek Beyond (Monica Huppert, Joel Harlow)

En İyi Görsel ve Özel Efektler: Rogue One: A Star Wars Story (John Knoll, Mohen Leo, Hal Hickel, Neil Corbould)

En İyi Yabancı Film: The Handmaiden

En İyi Bağımsız Film: La La Land

En İyi Animasyon Film: Finding Dory

Televizyon

En İyi Bilimkurgu Dizisi: Westworld

En İyi Fantastik Dizi: Outlander

En İyi Korku Dizisi: The Walking Dead

En İyi Aksiyon / Gerilim Dizisi: Riverdale

Televizyonda En İyi Sunum: 11.22.63

En İyi Erkek Oyuncu: Andrew Lincoln (The Walking Dead)

En İyi Kadın Oyuncu: Melissa Benoist (Supergirl)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ed Harris (Westworld)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Candice Patton (The Flash)

En İyi Genç Oyuncu: Millie Bobby Brown (Stranger Things)

En İyi Konuk Oyuncu: Jeffrey Dean Morgan (The Walking Dead)

En İyi Süper Kahraman Uyarlaması Dizi: Supergirl

En İyi Yeni Medya Dizisi: Marvel’s Luke Cage / Stranger Things (berabere)

Özel Ödüller

Kariyer Ödülü: Lee Majors

Öngörü Ödülü: Akiva Goldsman

Film Yapımcıları Ödülü: Rick Jaffa ve Amanda Silver

Özel Tanıtım Ödülü: Heavy Metal Magazine

Çığır Açan Performans Ödülü: KJ Apa (Riverdale)

M. Night Shyamalan, The Last Airbender 2'nin Planlandığını Açıkladı
Sense8, 2 Saatlik Final Bölümüyle Geliyor!