Haberler

Sığınak Kafe’den ALS Hastalarına Fantastik Destek

kitaplik-banner

İstanbul’un en fantastik kafelerinden biri olan Sığınak Kafe, fantastik bir kampanya ile ALS hastalarına yardım etmeyi planlıyor.

Buz Kovası kadar gösterişli olmasa da Buz Kovası’ndan daha faydalı olacağını düşündüğümüz bu kampanyayı FRPNET olarak bizler de destekliyoruz.

Sığınak Kafe’nin gönderdiği bildiri şöyle;

Sığınak ekibi olarak “Ice Bucket Challenge”ı kabul ediyor ve bu fırsattan istifade edip bir kampanya başlatıyoruz.

ALS hastaları, hastalığa yakalandıktan sonra her geçen gün kaslarında meydana gelmekte olan güç kayıpları yüzünden bir süre sonra hayatlarını kaybediyorlar. Bu süreçte akıl sağlıklarını, düşünce yeteneklerini; dolayısıyla hayal güçlerini asla kaybetmiyorlar. Ben, Sığınak Kafe ve Sığınak Tv ekibi; ALS hastalarının ihtiyacı olan pahalı ekipmanları ve ilaçları sağlayabilecek nakit parayı verebilecek güçte değiliz. Bunun yerine daha farklı bir yardımda bulunmaya karar verdik.

fantastik-kitap-dunyasi

Bizce hayaller yaşam için olmazsa olmazdır. Düşlerimizi kovduğumuzda, hayalgücümüzü hiçe saydığımızda ve hayata küstüğümüzde artık yaşamıyoruz demektir. Elimizdeki fantastik ve bilimkurgu türü kitapları toplayıp Türkiye ALS/MNH Derneği’nin yardımı ile sistemde kayıtlı olan hastalara ulaştıracağız. Böylelikle hasta kardeşlerimiz en zor zamanlarında bile hayal ettikleri sürece yaşamaya devam edebilecekler.

Kampanya için düşündüğümüz yol haritamıza gelirsek: Sığınak Kafe’de bulunan ve ekibimizin de sahip olduğu kişisel kitaplıklardan toplayacağımız tüm edebi eserleri bir aylık süre sonunda yeni sahiplerine postalayacağız. Bu bir aylık süre içerisinde kampanyaya katılıp, göndereceğimiz yardıma katkıda bulunmak isteyen herkesi bekliyoruz. Tek yapacağınız şey evinizde kullanmadığınız veya okuyup bitirdiğiniz kitaplarınızı, çizgi romanlarınızı ve bu tarz yazılı ve basılı tüm ürünleri Sığınak Kafe’ye getirmek olacak. Üstelik yorgunluk kahvenizi de biz ısmarlıyoruz!

Bunun yanında kafemize bir adet de bağış kutusu yerleştireceğiz. Bu bir aylık sürenin sonunda toplanan para kadar da biz ekleyeceğiz ve ortaya çıkan toplam bağışı ALS/MNH Derneği’nin hesabına yatıracağız.

FRPNET olarak sizleri bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz. Sizler de kitap bağışlayarak ve bunu duyurarak farkındalık yaratabilir ve destek olabilirsiniz. Sığınak Kafe bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Hastalık ile ilgili detaylı bilgilere ALS/MNH Derneği’nin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Justice League Filminden Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.