Anasayfa » Haberler » Rogue One İçin Düşünülen Farklı Sonlar Ortaya Çıktı

Rogue One İçin Düşünülen Farklı Sonlar Ortaya Çıktı

Rogue One’ın vizyon heyecanı çoktan gelip geçti ama film üzerindeki tartışmalar halen devam ediyor. Filmin DVD ve Blu-ray versiyonları yoldayken, senaryo hakkında yeni bilgiler açığa çıktı.

Rogue One, bana kalırsa uzun zamandır aradığım o Space Opera tadını sonuna kadar vermişti. Umutsuzluğun her saniyesinde hissedildiği Rogue One, karamsar ilerleyişi ve dramatik sonuyla oldukça iddialı bir film olmuştu. Şimdi düşünüyorum da film baya baya karanlıktı.

Filmi baştan aşağı birkaç kere daha izlemek istiyorum. Tabii bunun için DVD ve Blu-ray versiyonlarının piyasaya çıkması gerekiyor. Ona da çok az bir zaman kaldı.

Rogue One’ın ilgi çeken yanlarından biri de senaryosu üzerinde fazlasıyla uğraşılmış olması. Film için birden fazla son yazıldığı ve bunlardan birkaçının iyi sonla bittiğini biliyoruz. Şu ana kadar detaylar hakkında çok fazla bilgimiz yoktu.

Industrial Light and Magic firmasının üst düzey yöneticilerinden biri olan John Knoll, Rogue One’ın görsel efektleriyle ilgilendiği kadar senaryo yazımına da yardımcı olmuş. Yapılan bir röportaj sırasında, Knoll filmin alternatif sonlarından birkaçına açıklık getirdi. İkisi de yarı-mutlu bir sona sahip.

Coruscant’a Varış

İlginizi Çekebilir  Batman v Superman Setinden Daha Önce Görülmemiş Fotoğraflar

Death Star planlarını çalan ekipten sadece Jyn ve Cassian, bir İsyancı gemisine binerek gezegenden kaçar. Ancak peşlerinde Darth Vader vardır. Yoğun bir bombardımanın ardından gemilerinin ağır hasar almasına karşın, ışık hızına çıkıp olay yerinden uzaklaşmayı başarırlar.

Gemileri çok ağır hasar görmüş bir şekilde Coruscant’ın yörüngesine gelen ikili, başaramayacaklarını anlarlar. Gezegene varmak için gerekli olan tüm hayati ekipmanlar hasar görmüştür. Öte yandan bir umut ışığı olarak yakınlardan geçen Prenses Leia’nın gemisini fark ederler.

Cassian, Leia’nın gizlice İsyancılar’a yardım ettiğini bilmektedir. Ellerindeki Death Star bilgilerini Leia’nın diplomatik gemisine yollarlar. Darth Vader ise tam o sırada hiper uzaydan çıkarak olay mahaline gelir. Leia’nın kaçtığını fark eden Darth Vader, yönünü Jyn ve Cassian’ın gemisine çevirir. İkili ise İmparatorluk güçlerinin eline geçmektense gemiyi havaya uçurmayı daha uygun görürler. Haliyle Vader ve ekibi Leia’nın peşine düşer.

Ajan Hikayesi

Cassian’ın ilk olarak ikili ajan olması düşünülmüş. İmparatorluk, Cassian’ı İsyancılar’ın arasına yerleştirmiştir. Cassian iki tarafa da bilgi sızdırarak hayatta kalmaya çalışır ama bir noktadan sonra İmparatorluk güçlerinin gerçekten de Death Star inşa ettiğini fark eder. Yıllardır ona yalan söyleyenin İmparatorluk olduğuna karar veren Cassian, kesin olarak İsyancılar arasına katılır.

İlginizi Çekebilir  Star Wars'un Gizemli Karakteri Snoke Hakkında İlginç Bir Teori!

Buradan sonrası ilk alternatif sona benziyor. Jyn, Cassian ve bir kısım İsyancı, gemiye binerek Scariff’ten kalkış yapar. Peşlerinde yine Darth Vader vardır. Ellerindeki bilgiyi ulaşabilecekleri en yakın gemiye, yani Leia’nın gemisine yollarlar. Ancak ellerinde yine de Death Star’ın planları vardır.

Ellerindeki geminin içerisinde bir karbon bombası olduğunu fark ederler. Darth Vader’ı kandırmak için(!) bu bombayı patlatarak, kendilerini sonsuza kadar dondururlar. Geminin içerisinde herhangi bir canlı olmadığını fark eden İmparatorluk güçleri, gemiyi kendi haline bırakır. Böylece Jyn ve Cassian sonsuza kadar karbon dondurucunun içerisinde kalırlar.

İki hikayenin ilki biraz daha mantıklı duruyor. Karbon bomba ile yapılan kaçamak ise biraz çılgınca ve mantıksız gözüküyor.

Elimizdeki alternatif sonlar bunlar. İkisini de tercih etmemeleri güzel bir haber. Ben Rogue One’ın sonundan bir hayli memnun kalmıştım.

Bu arada hatırlatma yapmayı unutmayayım. Rogue One, 24 Mart tarihinde dijital olarak satışa çıkacak. 4 Nisan tarihinde ise DVD ve Blu-ray versiyonları pazara sunulacak.