Haberler

Rick and Morty Temalı Yeni Bir Kutu Oyunu: Anatomy Park

Rick and Morty, son yıllarda televizyonda yayınlanan en güzel yapımlardan birisi. 3. sezonu ile Game of Thrones‘un 7. sezonu aynı tarihlerde yayınlanıyor ve açıkça söylemek gerekirse, yeni Rick and Morty bölümlerini çok daha heyecanlı bir şekilde bekliyorum. Rick and Morty, tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip ve bu nedenle birçok sektörde Rick and Morty temalı ürünler çıkıyor karşımıza. Bu sektörlerden birisi de elbette kutu oyunları. Rick and Morty temalı yeni bir kutu oyunu olan Rick and Morty: Anatomy Park, geçtiğimiz günlerde oyunseverlerle buluştu.

Oyunun Konusu ve Oynanışı

Rick and Morty: Anatomy Park, serinin hayranlarının gayet yakından bildiği bir ortamda geçiyor. Oyun, dizinin 1. sezon 3. bölümündeki Ruben isimli evsiz adamın vücudunun içine inşa edilmiş olan eğlence parkı Anatomy Park’ı konu alıyor. Bu bölüm dizinin en eğlenceli bölümlerinden birisiydi benim gözümde, bu açıdan oyunun da çok eğlenceli olabileceğini tahmin ediyorum. Oyunda amacımız ise evsiz adam Ruben’in bedeninin içinde bir eğlence parkı inşa etmek ve kendini yok etmeden önce Ruben’in bedeninden kaçmak.

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Çizgi Film Serisi

Cryptozoic firması tarafından çıkarılan oyun, 2-4 kişi için tasarlanmış ve bir oyunun da 30-60 dakika arasında sürmesi planlanmış. Oyunda her oyuncu, Rick ve Morty de dahil olmak üzere bölümdeki karakterlerden birisini canlandırıyor ve sırayla hareket ederek parkı inşa edip en yüksek puanı kazanmaya çalışıyor. Her oyuncu, kendi turunda 1 hareket 1 de eylem hakkına sahip oluyor.

Oyunda 5 çeşit eylem bulunuyor; bunlar: kart çekmek, kart yerleştirmek, ateş etmek, kaçış ve bir hedef grubu kartı oynamak.

Oyunda, yeni kartlar elde etmenin tek yolu, kart çekmek. Kart çektiğinizde desteden 2 yeni kart alıyorsunuz ancak elinizde en fazla 5 kart olabiliyor. Bu kartları, yere koyarak parka yiyecek dükkanları, ilgi çekici yerler ve yeni oyuncaklar ekliyorsunuz. Ve her yerleştirdiğiniz kart size belirli bir galibiyet puanı kazandırıyor.

Ancak bir sıkıntı var ki Ruben’in vücudunda sadece siz yoksunuz. Ruben’in zorlu hayatı yüzünden bedeni sayısız hastalığa da ev sahipliği yapıyor. Bu hastalıklar, bulundukları yerleri yok ediyorlar bu nedenle hızlı davranıp onları ateş ederek öldürmeniz gerekiyor. Ayrıca, yere koyduğunuz her yeni kart, Ruben’in bedeninin çeşitli tepkiler vermesine neden oluyor. Eğer Ruben, kalp krizi geçirirse 2 tur içinde, önceden yerleştirilmiş kaçış noktasını kullanarak vücudundan kaçmanız gerekiyor. Ruben, ölmeden vücudundan kaçabilirseniz fazladan galibiyet puanı kazanıyorsunuz. Bu nedenle, yerleştirilmiş kartlar arasında hızlı bir şekilde hareket ederek kaçabilmeniz galibiyet için büyük bir önem taşıyor.

Oyundaki son aksiyon türü ise hedef grubu kartları. Bu kartlar çeşitli koşulları sağladığınızda size bonus ödüller veren özel kartlar. Onları başarıyla kullanabilmek zorlu olsa bile ödülleri bu zahmete değiyor.

Son Sözler

Rick and Morty: Anatomy Park, dizinin hayranlarının oynarken çok eğlenebileceği bir oyun. Ancak oyunun özellikle de dili nedeniyle +18 bir içeriğe sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.  Oyunu Amazon’dan sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca, oyunun tanıtımıyla ilgili küçük bir videoyu da hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Batman Çizgi Filminin Açılışı Gerçek Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu