Haberler

Queen Gitaristi Brian May, James Webb Uzay Teleskobu İçin Şarkı Besteledi

Astrofizik doktoru da olan Queen grubunun gitaristi Brian May, James Webb Uzay Teleskobu için bir şarkı besteledi.

Bir rock müzik efsanesi Queen’in bir o kadar efsane olan gitaristi Brian May, daha önce pek çok teleskop ve gözlemevi projesinde yer almış bir astrofizik uzmanı aynı zamanda. Bilimkurgu ve fantastik türüyle de yakından ilgili olan Brian May, hem astrofizik hem de müzik kariyerini bir şarkıyla harmanladı.

Fantastik 10 Queen Şarkısı

Brian May, James Webb Uzay Teleskobu’nun ilk renkli fotoğraflarının şerefine besteci Graham Gouldman ile bir şarkı yaptı.

YouTube player

May ve Gouldman’ın Floating In Heaven şarkısının piyasaya sürülmesi, James Webb Uzay Teleskobu’nun dünyaya gönderdiği ilk renkli fotoğrafların yayınlanması ile aynı zamana denk geldi. Astrofizik alanında doktorası olan Brian May, “Bir keşif dünyasında, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir yere gitmekten daha heyecan verici bir şey yoktur” diyor.

Müzik videosunda Brian May’in gitarını uzayda çalarken, Gouldman’ın uzayda süzülüp şarkı söylediği bir anı görebiliyoruz.

Brian May ve Bilimkurgu

Daha önce bilimkurgu hikayesi şeklinde olan ’39 isimli şarkı da yine astrofizikçi müzisyen Brian May’e ait. ’39 adlı uzayla ilgili şarkıyı burada detaylıca anlatmıştık. Queen’in 1975’te çıkan A Night At The Opera albümünde yer alıyordu ve bir yüzyılı geride bırakan bir yıllık seyahatleri sırasında evlerine dönmek için yola çıkan bir grup uzay kaşifinin hikayesini anlatıyordu.

İngiliz sanatçı, en son, Kraliçe II. Elizabeth‘in tahttaki 70’inci yılını kutlama amacıyla düzenlenen Platin Jübile‘de Buckingham Sarayı’nda gitar çalmıştı.

Kaynak: NTV

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.