Haberler

Profesör Oak’ın Seslendirmeni Unshou Ishizuka Hayata Gözlerini Yumdu

Başta Profesör Oak olmak üzere birçok anime karakterine sesiyle hayat veren Unshou Ishizuka, mücadele ettiği yemek borusu kanserinden dolayı 68 yaşında öldü.

1990 sonlarında ve 2000’li yılların başında çocuk olanlar için Pokémon’un ne kadar önemli olduğunu saya saya bitiremeyiz. Eğer siz de benim gibi bir yaştan sonra geçmişe dönüp “Bir de şunu orijinal dilinde izleyelim bakalım” dediyseniz, Unshou Ishizuko’nun sesini de duymuşsunuz demektir. Ishizuko sadece Profesör Oakla değil, birçok önemli anime karakteriyle de anılıyor.

Bunların en başında Fullmetal Alchemist’in ana karakterlerinden Hohenheim sayılabilir. Cowboy Bebop’tan hatırlayacağınız Jet Black’e de sesiyle hayat veren sanatçı, One Piece’in en enteresan karakterlerinden biri olan Kizaru’yu da uzun yıllardır seslendiriyordu. Son dönemde ise Dragon Ball’dan Mr. Satan ve Tekken serisinden de Heihachi Mishima’yı seslendirmekteydi.

Seslendirme sanatçılığı Japonya’da çok saygı gören bir meslek. Sanatçılar bu mesleğe yıllarını veriyorlar ve kendi çaplarında hayran toplulukları oluyor. Haliyle Ishizuko’nun ölüm haberini alan hayranlarını da üzüntü sardı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.