AYBABTUHaberler

Pathfinder Dünyası Yenilendi. Karşınızda Pathfinder 2!

Kimilerinin Paizo’dan merakla beklediği kimilerininse korkuyla kaçındığı haber sonunda yayınladı. Pathfinder 2 resmi olarak duyuruldu. Değişen sistemi ve dünyasına kattığı birbirinden farklı ayrıntıları ile sadece bir adet kural kitabı değil yanında yeni maceralar, oyun içi eşyalar ve canavar ansiklopedisi de ön satışa eklendi.

Pathfinder 2 Lansmanı Sadece Kural Kitabı ile Sınırlı Kalmadı

Paizo ilk Pathfinder 2’nin deneme oyunlarına başladığı zamandan bu yana oyuncuların geri dönüşleri ile sistemi bunlarla şekillendiriyor. Şu an ön satışı bulunan kitapların tüm dünya ile paylaşılacağı tarih ise 1 Ağustos 2019. Yayıncılardan Erik Mona, Pathfinder 2’nin duyurulması ardından sınırları olmayan fantastik bir macera için gereken her şeyi sağladığını söylüyor.

Pathfinder 2.0 Duyuruldu
Pathfinder 2 sistem kitabı ve maceralarının yanında satılan ek eşyalar.

Yirmi yıldan uzun süredir aktif gelişme aşamasının ve 125,000 oyuncunun deneme oyunlarından sonra yaptığı gelen geri dönüşlerle yeni Pathfinder kuralları öğrenmesi kolay ve oyun yöneticileri için heyecan verici. RPG kominitesinin yaratacığı birbirinden farklı ve derinlemesine özelleştirilmiş karakterleri görmek için sabırsızlanıyoruz!

Pathfinder 2 lansmanında 600 sayfaya yakın olması beklenen bir kural kitabı, yeni bir canavar ansiklopedisi, The Fall of Plaguestone adında bağımsız bir macera, 6 kitaplık Age of Ashes adındaki uzun soluklu bir maceranın ilk bölümü olan Hellknight Hill tanıtıldı. Bunların yanında oyuncuların ve oyun yöneticilerin kullanabileceği The Fall of Plaguestone’a özel yeni bir katlanabilir yaz-sil harita, karakter kağıdı paketi, GM ekranı, savaşların takibini kolaylaştıran bir yaz-sil ped ve Condition Card Deck adında oyun içi oluşan durumların kolay takibinin sağlanacağı bir kart destesi de ön satışa sunuldu. Satın almak ya da ayrıntılarını incelemek isterseniz paizo.com/pathfinder adresinden tümüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Deneme Oyunları Bitti

Deneme oyunları bu duyurunun ardından bitti fakat incelemek isterseniz Paizo’nun sitesinden maceralara ve yeni sistemin kurallarına hala ulaşabilirsiniz. Buradaki anketler sayesinde oyun son halinin şeklini aldı. Paizo’nun Twitch kanalında yapılan yayınları izleyerek de oyunun yeni hali ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Peki sizler bu süreci takip edebildiniz mi? İnsanlar şimdiden taraf tutmaya başladı bile. Hangi tarafta olacaksınız; Pathfinder’ın ikinci sürümü mü daha iyi yoksa Pathfinder’ın ilk hali mi?

İlginizi Çekebilir  FRP Karakter Kağıtları Bölümümüz Yenilendi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu