Oyun Haberleri

Yoksa Siz Henüz Tinykin Oynamaya Başlamadınız mı?

Bu yıl çıkacak en eğlenceli 3D platform oyunlarından Tinykin, yeni bir demo yayınladı. Ücretsiz demoyu şimdiden oynayabilir, oyun 30 Ağustos‘ta satışa çıkınca demoda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tinykin’in çocuksu görsellerine aldanmayın. Bu oyuna bir şans verin. Sizi mutlu ettiğini göreceksiniz.

Tinykin, Milo adlı bir çocuğun kazara küçülerek minnacık bir çocuk olmasıyla başlıyor. Boyu o kadar küçülünce halıların altında, koltukların arasında yaşayan minik böcekleri ve daha da minik bazı yaratıkları görebilmeye başlıyor. Hatta onlarla konuşarak toplumlarının bir parçası oluyor. Dağınık odalarda ve tozlanmış eşyaların içinde kendi yaşamlarını süren bu varlıkların sahip oldukları bazı önemli materyaller var. Ve Milo’yu eski boyutuna döndürecek olan makine için o eşyalara ihtiyacımız olacak.

Oyunun hikayesi genel olarak böyle. Ancak biz zaten ana hikayesi için oynamıyoruz tam anlamıyla. En azından demoda asıl vurucu olan yan görevler ve bulmacalardı. Hele ki bir de benim gibi oyunlarda koleksiyon toplamaktan hoşlanan bir oyuncuysanız bu oyuna bayılacaksınız.

Mekanik olarak da oyunun 3D platformer olmasına rağmen zor zıplayışlara bel bağlamadığını söyleyeyim. Oyunda bazı minik canavarlar bulabiliyoruz bize yardım etmeye gönüllü olan. Bu canavarların adı Tinykin. Ve Tinykin’ler çeşit çeşitler. Örneğin pembe olanları sizin için eşya taşıyabiliyor. Kırmızı olanlar ise önünüzdeki engelleri patlatıp yok ediyor. Dolayısıyla pembe takipçilerinizin sayısı hiç azalmazken kırmızılar için sürekli yeni takipçi arayışında olmanız gerekiyor.

Üstelik daha yeşiller ve maviler de var!

Fragmanı izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız:

YouTube player

Ücretsiz Demo ve Oyunun Çıkış Tarihi Hakkında

Tinykin’in yeni yayınlanan demosunun kayıt dosyasını asıl oyun ile uyumlu yapmışlar. Böylece demoyu deneyip beğenirseniz oyunu aldığınızda hikayeye en baştan başlamaya gerek olmayacak. Keşke bunu önceki demo için de yapsalardı! Zira Steam Next Fest‘te demoyu tadını çıkara çıkara 4 saatten fazla oynamıştım. Keşfedilmedik köşe, toplanmadık eşya bırakmamıştım! Hepsi gitti…

Tinykin 30 Ağustos’ta çıkacak. Çıktığı gibi de XBox Game Pass oyunlarına dahil olacak. Yani oyunun tadını çıkarmak için satın almanıza da gerek olmayabilir.

Oyunun orijinal fiyatı 20 pound civarında. Ve şu an XBox platformu için erken satışlar başladı. Oyunu indirimli fiyatıyla 60 TL’den satıyorlar. Eğer ki Steam fiyatı da bu civarda çıkarsa oyunu kaçırmadan almanızı tavsiye ederim.

Benzer bir tavsiyeyi Lost in Play, Farthest Frontier ve TMNT: Shredder’s Revenge için de yapmıştım. Muhtemelen Tinykin’in fiyatı da öyle düşük kalmaz. Ayrıca indirimsiz haliyle 80 TL olarak satışa çıksa fiyatının hakkını verecek kadar eğlence sunacaktır.

Ayrıca Tinykin’ler çok da sevimli. Sosyal medyada oyunu oynarken bir süredir gülümsediğini fark ettiğini söyleyen çok fazla kişi var.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.