Oyun Haberleri

Yepyeni Bir İzometrik RPG: Inquisitor!

inquisitor-rpg-banner

Ne yazık ki son yıllarda RPG dendiğinde akla ya minimum konulu Hack&Slash türü oyunler ya da birbirinden “renkli” sonlara sahip RPG’ler geliyor. Bizim gibi sürekli “nerede o eski günler” kafasını sürdüren oyunseverler ise başında saatler geçirebilecekleri, derin bir izometrik RPG’nin hayaliyle yaşıyor.

Inquisitor bu hayalleri gerçek kılabilir mi bilinmez ama şu devirde görselliğiyle, atmosferiyle ve kamera açısıyla eskiyi özleyen RPG severlere bir nebze derman olacağı kesin gibi.

inquisitor-1Çek Cumhuriyeti kökenli Cinemax isimli firmanın geliştirdiği Inquisitor’da alışılmışın dışında Paladin, Rahip veya Hırsız sınıflarından birini seçebiliyoruz. Her sınıfın kendine özgü, bağımsız hikayeleri olduğunu da hatırlatmak isterim. Bir sorgucuyu (inquisitor) canlandırdığımız oyunda kafirleri yakalıyor ve iron maiden başta olmak üzere çeşitli kesici-delici işkence aletiyle ağızlarından “kerpetenle” laf almaya çalışıyoruz.

Yapımcılar oyunun geniş dünyasının ucunu açık bıraktıklarını iddia ediyorlar, yani yaptığımız hareketler dünyada belli bir sonuca neden olabiliyor. Yapımcılar sıkıcılıktan uzaklaşmak için çeşitliliği de elden bırakmamışlar, kullanımımıza amade 200+ silah, 80 büyü ve yasak ya da serbest 7 tane büyü okulu sunulmuş durumda.

inquisitor-2Oyunun hikayesinden de kısaca bahsedelim. Ultherst diyarı günlük güneşlik, halkların tanrı korkusuyla yaşadığı bir diyarmış. Ta ki İlk Peygamber’in on iki havarisinden birisi olan Aziz Ezekiel’in öngördüğü Tanrı’nın Üç Belası diyarı birbirine katana kadar. İlk gelen kıtlık oldu ve nüfusu kırdı geçirdi. Sonrasında gelen kara vebayla Ölüm’ün hanesine skorlar yazılmaya devam etti ve en sonunda gökten alevler yağmaya başladığında artık musluklardan su yerine kan akıyordu. Umudunu yitiren halk Kutsal Ana Kilisesi’nden ayrılıp eski pagan inanışlara veya doğrudan Şeytan’a yöneldi. Sorguculardan biri olarak sizin göreviniz bu gerçek imandan çıkıp kefarete yönelenleri elinizdeki tüm imkanları kullanarak ele geçirmek.

inquisitor-3Aksiyon ile çetrefilli bir hikayeyi oldukça güzel bağdaştıran oyunda ihanet, delilik, işkence ve cehennem azabı bulacaksınız. Muhtemel kafirler aleyhinde deliller toplarken Engizisyon’un imkanlarından faydalanacaksınız ve kendinizden emin olduğunuzda bulduklarınızı mahkemelere taşyacaksınız. Lakin elinizdeki gücü kullanırken dikkatli olun, çünkü tek bir yanlış adımınızda hepsi yüzünüzde patlayabilir.

Oyun GOG üzerinden satışa sunuldu. 14.99$ fiyatın içerisindeki ekstralar da göz dolduruyor. Ekstra içerik olarak zırhlar ve silahlar, oyunun soundtrack albümü, oyun hikayesinin romanı, görsel kitabı gibi şeylere de sahip olacaksınız.

Oyunu almak için buraya tıklayınız!

Oyunun tanıtım videosu:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.