Oyun Haberleri

Yeniden Alevlenen Matrix Furyası, The Matrix Online’ı Hayata Döndürmeye Kararlı

Matrix 4 fragmanının gelmesi ile birlikte, tüm The Matrix hayranlarını inanılmaz bir heyecan kapladı ve unutulmaya göz tutmuş The Matrix Online‘ı tekrar canlandırmak için change.org üzerinden bir çalışma başlattı.

2000’li yılların başındaki Matrix akımının benzerini şu günlerde yaşıyoruz. Kuşkusuz biz bu havayı çok özlemişiz. The Matrix: Resurrections’ın ilk fragmanı kuşkusuz çok büyük kitlenin inanılmaz bir heyecanla dolmasına olanak sağladı. Yıllar evvel, The Matrix markası büyük bir ekmek kapısı oluşturmuşken, markanın adı altında oyuncak, oyun, kitap gibi birçok yapım gördük. Bunlardan birisi ise 2005 yılı çıkışlı The Matrix Online‘dı.

The Matrix Online, Nasıl Bir Oyun?

2005 yılında Monolith Productions çatısı altında çıkarılan, ardından Sony tarafından yürütülen The Matrix Online, alışılagelmiş bir MMO. Wachowski kardeşlerin üçlemesinin senaryosunda ilerleyen bir senaryoya sahip oyunun yapımında da Wachowski kardeşler rol almıştı.

İlgili Makaleler

2009 yılında ise, gerek düşük sayıda oyuncuya sahip olması gerekse MMO kültürünün yayılması ile daha kaliteli ve yenilikçi oyunların piyasaya sunulması ile birlikte oyun kepenkleri kapatma safhasına geldi. Çoğu insanın böyle bir oyundan dahi haberinin olmaması da büyük ihtimalle pazarlama kısmındaki başarısızlıktan kaynaklanmaktaydı. Öte yandan, serinin devam filminin duyurulmuş olması ile birlikte hayranlar, oyunun tekrar gün yüzüne çıkması, güncelleme alması ve modernize edilmesi için bir çalışma başlattı.

Change.org üzerinden kampanya başlatan bir grup, Warner Bros.’dan The Matrix Online’ın geri getirilip heyecanı tekrar yaşamak istediklerini belirten bir çağrıda bulundu. Haberi yazdığımız an itibariyle sadece 287 kişinin imza verdiği kampanyaya destek vermek isterseniz buradan oyunuzu verebilirsiniz.

Hayranların çoğu, oyun içi ödemelerle, aylık veya tek alımlarla oyunu alıp desteklerini göstermek konusunda kararlı.

Hiç denk gelmemiş olanlar için The Matrix Online, bir nevi kendi “Seçilmiş Kişi”nizi oluşturup Neo’nunkine benzer bir hikayeden geçtiğimiz, diğer oyuncularla anlık olarak etkileşime girebildiğimiz klasik bir MMO.

Oyunun fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Peki ya siz böyle bir oyundan haberdar mıydınız? Ya da oynadınız mı?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.