Oyun Haberleri

Yeni Metro Oyununun Geliştirildiği Onaylandı

4A Games, Metro serisinin yeni oyunu üzerinde çalışmaya başladığını onayladı. Yeni nesile gelecek oyun henüz geliştirilme sürecinin çok başındaymış.

Son oyunu olan Exodus 2019‘un başında çıkan Metro serisine yeni bir oyun geleceği daha duyuruldu. 4A Games, yeni oyunu yeni nesil konsol teknolojisine göre hazırlayacağını açıkladı.

Firmanın blog sayfasında paylaşılan 10. yıl kutlamaları mesajı içerisinde, 4A Games’in, PlayStation 5 teknolojisini kullanarak yeni bir Metro oyunu için kolları sıvadığı belirtildi. Başarılı grafik motorlarını daha da üst seviyeye çıkarmak amacıyla, PS5’in sunduğu SSD gücü ve Ray Tracing yazılım teknolojisi sayesinde yeni Metro oyunu şahane gözükecek gibi.

Bu haberin yanı sıra 4A Games, Metro Exodus’u da PlayStation 5 için yeniden çıkaracak. Eğer PS4 konsolunda Exodus’a sahipseniz, ücretsiz olarak oyununuzu güncelleyebileceksiniz.

Şu aşamada yeni Metro oyununun ne zaman çıkacağına dair bir açıklama yapılmadı. Ancak geliştirilme sürecinin henüz çok başında olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir  Wizards of the Coast, Magic Oyuncuları İçin "Magic Pro League"i Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu