Oyun Haberleri

XIII Remake Oyunu Bir Makyaj Daha Alıyor

”Remake’in Remake’i nasıl olur yahu?” diyenlerin gözlerinden öpüyor Microids ve eşine zor rastlanır bir işe imza atıyorlar.

2003 yılında tazecik bir genç olan bendenizi fena halde etkilemişti XIII. Çizgi roman stilindeki grafikleri ile aklımı alan bu FPS, kısa sürede kült olmayı da başarmıştı. Microids günümüz oyuncularının bu klasiği tecrübe etmesi gerektiğini düşünüp XIII Remake‘i duyurmuş ve alayımızı heyecanlandırmıştı. Sonuç? Koca bir hüsran.

PlayMagic tarafından geliştirilen XIII Remake, sinirden güldüren grafik hataları, orijinali bozma gafletine düşülerek şaşırtan dizayn tercihleri ve çatlayıp patlayan ses efektleri ile şaşırtmış ve tarihin en kötü oyunları arasında yerini almıştı. Tabii hemen Microids ve yapım ekibinden özürler havada uçuştu ve hataların telafi edileceği sözü verildi.

Sözü aldık, tamam ama kimse yeniden yapımın yeniden yapımının geleceğini tahmin etmiyordu herhalde. Microids ne kadar ciddi olduğunu yapımcıyı değiştirerek gösterdi bizlere ve çöpü temizleme görevini Fransa’nın bağlarından kopup gelen Tower Five’a verdi. 13 Eylül 2022’de oyunun nihai (olacağı söylenen) versiyonu tüm platformlarda yerini alacak. Daha önce oyunu satın alanlar ücretsiz bir güncelleme ile bu kez sevinmeyi hayal edebilirler. Ek olarak; oyunun Nintendo Switch versiyonu da aynı tarihte ilk kez görücüye çıkacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.