Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Xbox Series X, Geriye Dönük Olacak Mı?

Xbox Series X, Geriye Dönük Olacak Mı?

Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X için bu ay sonunda yeni bir etkinlik yapılacağı söyleniyor. Bu etkinlikle birlikte, geriye dönük oyun oynanabilme özelliğinin de netleşeceği bildirildi.

Sony ve Microsoft, yıl sonunda pazara çıkması beklenen yeni konsolları için çalışmalarını sürdürüyor. Geçen aylarda, PlayStation 5 ilk defa görücüye çıkmış ve tasarımsal anlamda çok beğenilmişti. Öte yandan Xbox Series X’in donanımsal gücünün bir adım daha önde olması da tüketicileri şaşırtmıştı.

Detaylar azar azar geldiği için halen hangi konsolu alacağına karar veremeyen büyük bir oyuncu kitlesi var. Microsoft, kafadaki soru işaretlerinin büyük bir kısmını cevaplanacağı, Ağustos sonunda düzenlenmesi planlanan yeni bir etkinliğe hazırlanıyor.

Bu sorulardan en önemlisi Xbox Series X’in, geriye dönük oyunlara destek verip vermeyeceği yönünde. Aslında bazı açıklamalar bu işin olacağının kanıtı gibi. Örneğin, Xbox One için Cyberpunk 2077 satın alan bir oyuncu yeni nesil konsolu edindiğinde, ücretsiz olarak oyununu yükseltebilecek. Tabii bu sadece oyun bazında mı olacak yoksa konsol her oyun için bu yükseltmeyi sağlayacak mı belirsiz.

İlginizi Çekebilir  Bethesda, Starfield İsimli Yeni Oyununu Duyurabilir!

Microsoft’un kendi yelpazesi altındaki oyunlara bu desteği vereceğine kesin gözüyle bakılıyor ama üçüncü parti oyunlar için nasıl bir çalışma yapılacağını ay sonunda göreceğiz.

Bu etkinlikle beraber Lockhart adı verilen, daha düşük sistem özelliklerine sahip mini Xbox Series X konsolunun da tanıtılacağı düşünülüyor.