Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Ubisoft+ Oyunlarını da Sisteme Ekleyebilir [Söylenti]

Xbox Game Pass söylentileri devam ediyor ve en son söylentiler, Xbox‘ın hizmete başka bir abonelik paketi eklemeyi düşündüğünü gösteriyor. Yakın zamanda EA Play’i sisteme entegre eden Xbox Game Pass’in yeni hedefi Ubisoft+ gibi görünüyor.

2018 yazında Xbox, o yılki E3 basın konferansında, bünyesindeki 5 yeni oyun stüdyosu ile bo gösterdi. Bu sadece platform için yeni özel oyunlar anlamına gelmekle kalmadı, aynı zamanda bu stüdyolardan daha fazla oyun Game Pass’te kullanıma sunuldu. ZeniMax Media‘nın Xbox tarafından satın alınmasının ardından Bethesda‘dan 20 oyun da yakın zamanda Game Pass’a getirildi. Microsoft, popüler abonelik hizmetine oyun ekleme arayışına devam ediyor ve GameRant’in haberine göre sektörün içinden Jeff Grubb, Ubisoft’un sırada bir sonraki olabileceğini öne sürdü.

Microsoft, Ubisoft’u Satın Almayacak

Microsoft’un Ubisoft’u satın almayı planladığı gibi bazı yorumlara istinaden yazalım ki böyle bir satın alma söz konusu değil. Burada bahsettiğimiz şey EA Play sisteminden Game Pass abonelerinin de faydalanması benzeri bir süreç. Yani box Game Pass aboneleri, Ubisoft+ sistemindeki oyunları da Game Pass abonelikleriyle oynayabilecekler.

İlginizi Çekebilir  Xbox, Konsol Olmadan Oyun Oynatmayı Hedefliyor!

Ubisoft +, Game Pass’e çok benzeyen, abonelerin Ubisoft’un oyun kataloğuna sınırsız erişim için aylık bir ücret ödediği bir abonelik modeli. Eskiden Uplay Plus olarak bilinen bu hizmet, söylentilerin doğru çıkması durumunda Game Pass’teki mevcut oyunların sayısını önemli ölçüde artıracak 100’den fazla oyuna ev sahipliği yapıyor.

Fiyatların Etkilenmesinden Korkuluyor

Xbox, Eylül 2020’de önce konsol tarafında, geçtiğimiz günlerde de PC tarafına EA Play entegrasyonunu getirdi. Böylece Game Pass aboneleri, EA Games oyunlarına da Game Pass’e ek bir ücret ödemeden ulaşabiliyorlar. Ubisoft+’ın da sisteme entegre olması, Game Pass fiyatlarını arttırabilir. Normalde EA Play ve Ubisoft+ için ücret ödemek zorundasınız ancak Game Pass aboneleri, EA Play oyunlarını EA Games’e bir ücret ödemeden oynayabiliyor.

Yine de arkaplanda Microsoft, EA Games’e bunun için belli bir ücret ödüyordur. Ubisoft+ sisteminin gelmesi ve Microsoft’un bu hizmet için Ubisoft’a da bir bedel ödeyecek olması, Game Pass fiyatlarının artmasına sebep olabilir.

Ubisoft+’ın gelmesi iyi olur ancak fiyatlar artarsa oyuncular için çok da iyi olmaz.

Tabii Ubisoft+’ın geleceği bile söylenti ama Assassin’s Creed, Watch Dogs gibi efsane oyunların tamamını ek ücret ödemeden oynama şansı da heyecan verici.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Brian Mitsoda, Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2'nin Yapım Kadrosundan Ayrıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.