Oyun Haberleri

XBox Game Pass Ağustos Sonunda Bazı Güzel Oyunlarını Kaybediyor

Xbox Game Pass Ağustos ayı biterken bazı oyunlarına veda ediyor. Hades, What Remains of Edith Finch, Two Point Hospital, World War Z, Twelve Minutes ve Spiritfarer gibi oyunları oynamak için son 12 gün.

Kötü haberi vermeden önce platforma dahil olacak oyunları listeleyelim.

Ağustos’un ikinci yarısında XBox Game Pass’e eklenecek oyunlar şunlar olacak:

Bu oyunlardan Midnight Fight Express, Immortality ve Tinykin’i bu yazımızda tanıtmıştık.

Her ayın sonunda olduğu gibi bu ayın sonunda da bazı oyunlar XBox Game Pass’e veda ediyor. Daha önce de bizi üzen vedalar tek tük de olsa olmuştu. Fakat bu ay gayet oynanası birçok oyun aynı anda platformdan ayrılıyor. Bunların bir kısmını oynayıp bitirmek için 12 gün yeterli. Ancak bazıları için de değil.

Sony’nin XBox Game Pass’e dahil olan oyunların sayısını azaltmak için oyun geliştiricilerine para ödediğini söylemiştik. Eğer bunu yapmaya devam ederlerse platforma eklenen yeni oyunların sayısı azalabilir. Ancak bu durum oyunların game pass’te kalma süresini ya da platformdan ayrılan oyunların kalitesini de etkiler mi, bilemiyoruz.

Ancak şimdilik veda ettiğimiz oyunlar dışında her şey yolunda gibi duruyor.

Xbox Game Pass – Ağustos Ayında Platformdan Ayrılacak Oyunlar

Two Point Hospital ne yazık ki Xbox Game Pass’i bu ay terk ediyor. 12 gün içinde oynayıp bitirebileceğimiz bir oyun değil kendisi. Neyse ki Amazon Prime bu yılın başında oyunu üyelerine dağıtmıştı. Hem bu ay geliştiricilerin ikinci oyunu olan Two Point Campus de Game Pass’e dahil oldu. Dilerseniz onu deneyebilirsiniz.

Geçen yılın en çok ses getiren oyunlarından Hades de artık Xbox Game Pass’e dahil olmayacak. Oyun bağımlılık yarattığı için 12 gün içinde bitirme şansınız var.

Spiritfarer da huzurlu ve sevimli bir oyun ve 12 günde bitirme şansınız var. İlgili haberimize buradan göz atabilirsiniz.

Twelve Minutes ve What Remains of Edith Finch de 12 günde kolaylıkla bitirebileceğiniz oyunlar. Bu yılın en ses getiren oyunlarından Stray’i yayınlayan Annapurna Interactive’in eski oyunları. Bunlardan What Remains of Edith Finch’i kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü hikaye anlatımı konusunda bir harika. Bu yüzden Game Pass’te yakalayamasanız bile satın almanızı önerebilirim. Twelve Minutes da hikayesinden çok seslendirme kadrosunda Willem Dafoe, James McAvoy ve Daisy Ridler’ın olmasıyla dikkat çekmişti.

World War Z de Game Pass’i terk ediyor. Ama bu oyunu da yine Amazon Prime üyeleri zaten kütüphanelerine eklemişti. World War Z’nin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Signs of the Sojourner ve Myst de hayranlarından övgü alan oyunlardandı. Deneyememiş olmak beni üzdü. Platformu bu ay terk edecek son oyunlar da Elite Dangerous ve NBA 2K22.

Hepsi ilgi çekici oyunlarmış, öyle değil mi?

XBox Game Pass’ten Ayrılacak Oyunları İncelemek İçin İsimlerine Tıklayabilirsiniz:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.