Oyun Haberleri

X-Men: Days of Future Past Oyunu Geliyor

x-men-days-of-future-past-banner

Marvel’ın geç bile duyurduğu bir haberle karşınızdayız! Yakında çıkacak olan yeni X-Men: Days of Future Past filmi büyük bir merakla beklene dursun, pek çok oyun şirketi filmin oyununu yapmak üzere Marvel ile konuşmalara başladı bile!

Film çıkmadan herhangi bir konsol ya da bilgisayar oyunu görmemiz mümkün değil tabii ancak Marvel bu ihtiyacımızı görmüş olacak ki bugün X-Men: Days of Future Past’in iOS ve Android cihazlar için yapılan oyununu duyurmuş bulunuyor. Oyun önümüzdeki Mayıs ayında çıkıyor!

Merak etmeyin, oyun öyle aşırı abartı grafiklerle donatılmış 3D bir oyun olmayacak. 2D-side scrolling bir oyun olacak. Yani Hack’n Slash tadında bir gameboy oyunu gibi düşünebilirsiniz ki bu oyunu da daha önce yaptığı başarılı He-Man: The Most Powerful Game in the Universe ve Destructopus 2D oyunlarıyla tanınan Glitchsoft yapıyor!

Days of Future Past WantedDaha önce sizlere pek çok sefer Days of Future Past filminden bahsetmiştik. Konusu, oyuncuları, geçmişi, geleceği vs. Çıkacak olan bu oyunumuz da doğrudan orijinal çizgi roman hikayesini ele alıyor. Yani 80’li yılları kasıp kavuran Uncanny X-Men 141 ve 142. sayılarını ele alacak. Mutlaka söylemek gerekir ki bu 141 ve 142.sayılar, yani Days of Future Past serisi, 2001 yılında gelmiş geçmiş en çok beğenilen ve satan 25. Marvel Çizgi Roman’ı seçilmiştir. 90’lı yıllarda X-Men çizgi filmlerinde de birden fazla bölüm sırf bu olay için ayrılmıştır. Bu seri o kadar sevilmiştir ki ileriki yıllarda da Days of Future Past evrenine sürekli gitgeller yapılmıştır.

Konusunu tekrar kısaca özetlemek gerekirse;

Mutant karşıtı görüşleriyle bilinen ve Amerikan senatosunda güçlü bir ses olan Senator Robert Kelly mutant teröristler tarafından suikaste uğrar. Normal de X-Men bu suikasti durdurur ve hatta Robert’ın sempatisini kazanır. Buraya kadar sıkıntı yok.

Ancak biliyorsunuz ki Marvel çok kafa karıştıran “reality” konseptine sahiptir. Yani kainatta sayısız gerçeklik olduğunu ve yaptığımız veya yapmadığımız her hareketin farklı bir evren yaratacağını düşünür. Burada da aynısı söz konusudur. Bu farklı gerçekliklerin birinde X-Men, Robert Kelly suikastini önleyemez. Hükümet de bunun üzerine sert kanunlar çıkartarak mutant avcı robotlarının üretilmesine izin veren kanun tasarısını kabul eder ve mutantları yakalayarak toplama kamplarına hapsederler. Bu robotlar rahat durmaz ve bir süre sonra her yeri yakıp yıkmaya, hatta insanlara da saldırmaya başlar.

Bu korkunç gelecekteki Kitty Pride, nam-ı diğer Shadowcat (filmlerde duvarlardan geçebilen kızımız) bir şekilde geçmişe yolculuk ederek suikasti önlemeye ve böyle korkunç bir geleceğin var olmamasını sağlamaya çalışır.

Gelecek olan filmde hikaye temelde aynı olsa da gidilen zamanlar ve zamanda yolculuk eden kişiler farklılık göstermektedir. Filmde Kitty değil Wolverine geçmişe gönderilecek ve geleceği kurtarmak adına geçmişteki korkunç bir olayı engellemeye çalışacaktır.

Film 23 Mayıs 2014 tarihinde çıkacak ve oyunu da muhtemelen buna yakın bir tarihte çıkacak.

Biz de FRPNET ekibi olarak filmi ve oyunu merakla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.