Oyun Haberleri

Weta Workshop ve Private Division, Yüzüklerin Efendisi Oyunu Hazırlıyor

Yüzüklerin Efendisi filmlerinin görsel tasarımlarını ve dekorlarını yapan Weta Workshop ile Take Two Interactive‘den Private Division anlaştı. İkili bir Yüzüklerin Efendisi oyunu için hazırlıklara başladı.

Private Division, Take Two Interactive’in yayıncı alt firmalarından biri. Bu pozisyonu 2K ve Rockstar Games gibi daha ünlü firmalarla paylaşıyor. Ancak onları hâlâ daha Obsidian Entertainment‘ın The Outer Worlds oyununu yayınlayan firma olarak tanıyor olabilirsiniz. Ayrıca Super Giant Games‘in Hades‘inin yayıncılığına da katkı sağlamışlardı. Bu ay çıkacak Rollerdrome da yine onların yayınladıkları oyunlardan biri olacak.

Fakat bizim bu Yüzüklerin Efendisi oyunu için heyecanlanmamıza sebep olan asıl partner Weta Workshop. Çünkü Weta Workshop, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde sevdiğiniz o görsel şöleni tasarlayan ekip. Ve o kadar yetenekli bir gruplar ki isimleri hangi projede geçerse o işin kalitesini arttırıyorlar. 2014’te de Weta Workshop Interactive adında bir oyun firması kurmuşlardı. İşte bu oyunu geliştirenler de onlar olacak.

Oyunun henüz çok erken aşamalarda olduğunu biliyoruz. O yüzden 2024‘ten önce çıkmasını beklememek gerek. Zaten duyuru metni oyunu 2024’te çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor. Weta Workshop Interactive’in baş sorumlusu Amie Wolken da heyecanımızı arttıran bazı açıklamalar yaptı. Yoksa güzelim bir açık dünya RPG oyunu mu olacak bu?

Orta Dünya’da geçen yeni bir oyun yapabilmek bir ayrıcalık. Özellikle de hayranların önceden oynadığı oyunlardan çok çok daha farklı olacak bir oyun yapmak. Biz de Orta Dünya’nın hayranları olarak oyunculara bu dünyayı daha önceden keşfedemedikleri şekillerde keşfetme imkanı sağlayacak olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Yüzüklerin Efendisi’nin büyüsüne kapılan yeni hayranlar elde edecek olmaktan da öyle.

Amie Wolken

Şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Orijinal duyuru metnine buradan ulaşabilirsiniz.

İki İlgi Çekici Yüzüklerin Efendisi Oyunu Yolda

Bildiğiniz gibi Lord of the Rings: Gollum‘u ilgiyle takip ediyoruz. Her ne kadar oyunun oynanış bazında pek de bir yenilik getirmediğini söyleyen erken inceleme yorumları biraz moralimizi bozsa da… Hatta oyunun çıkış tarihinin ertelenmesi bizi tedirgin etse de Gollum için heyecanlanmadan edemiyoruz.

Lord of the Rings: Return to Moria da beni çok heyecanlandırmıştı. Zira Moria Madenleri’nde geçen bir hayatta kalma oyunu çok cazip geliyor. Madenleri avucumun içi gibi bilecek kadar keşfetmek istiyorum. Maden kazıp Mithril zırh örmek istiyorum. Madenleri cücelerin şanlı olduğu günlerdeki ihtişamına kavuşturmak istiyorum! Bu hayallerle cüce gibi hırslanan tek kişi de ben değilim. Dolayısıyla oyunu heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.