Oyun Haberleri

Wasteland 2 Oyununun 4 Gündeki Muhteşem Satışı

Wasteland 2 banner

Kickstarter şampiyonu oyunlar gerçek dünyada ne kadar satıyor? Aslına bakarsak oldukça iyi; Wasteland 2 oyununun satışından 4 günde 1.5 milyon dolardan fazla gelir elde edildi.

Bu, 6 milyon dolar bütçeli, bağımsız bir oyun için muhteşem bir kazanç. inXile oyun geliştirme ekibinin başındaki Brian Fargo da bunu kabul ediyor ve “Kickstarter’dan elde ettiğimizin neredeyse iki katını kazandık,” diyor.

Wasteland 2 oyununun 39 dolar (yaklaşık 90  TL) olduğunu düşünürsek, oyundan elde edilecek gelir piyasadaki büyük oyun şirketlerini bile kıskandıracaktır!

Wasteland 2’nin başarısının hemen ardından, bu yılın başlarında bir Kickstarter projesinin daha başarı hikayesini duyduk. Divinity: Originial Sin. Oyunu geliştiren Larian Studios bu ayın başında oyunun 500 bin adetten fazla sattığını duyurdu – bu sayıyla zengin bir geleceğe adım attıkları aşikar!

Wasteland 2

Bağımsız oyun stüdyoları bunlarla yetinmeyip piyasaya yeni oyunlar sürecekler. inXile’ın projesi olan “Pillars of Eternity” (2014 kışı), yine oyuncuların heyecanla beklediği “Shroud of the Avatar” (2015’in ilk yarısında) ve “Torment: Tides of Numenera” oyunları bunlardan bazıları. Kısacası Kickstarter, yeni muhteşem oyunları bizlere ulaştırmak için aracı olmaya devam edecek gibi görünüyor. Kickstarter sayesinde büyük oyun firmalarının yapmadıklarını bağımsız firmalar yapabiliyor.

Wasteland 2 oyununun incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Battletech Efsanesi Geri Döndü!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu