Oyun Haberleri

Warcraft ve Starcraft Yaratıcılarından Chris Metzen, Dungeons and Dragons Kuralları ile Bir Dünya Kuruyor – Auroboros: Coils of the Serpent

Warcraft, Diablo ve Starcraft‘ı oyun dünyasına kazandıran Chris Metzen ve Mike Gilmartin‘in kurdukları bağımsız stüdyodaki ilk proje ortaya çıktı.

20 yılı aşkın süre çalıştıkları Blizzard‘dan ayrıldıktan sonra Warchief Gaming‘i kurduğunu duyuran ikili Auroboros: Coils of the Serpent adlı masaüstü oyunu geliştirmeye başladı. Hearthstone‘dan tasarımcı Ryan Collins‘in de dahil olduğu proje, Metzen‘in 1980‘lerde çocukluk arkadaşlarıyla oynadığı Dungeons and Dragons oyununun modern 5. edisyonu olacak.

Warchief Gaming‘in Auroboros: Coils of the Serpent adıyla duyurduğu oyunun ilk kaynak kitabının adı Worldbook: Lawbrand, yardım fonları ile hayata geçirilecek. Yaklaşık bir ay sonra Kickstarter‘a gelecek olan D&D oyunu; Unutulmuş Diyarlar olarak bilinen Faerun diyarında geçecek. Burası hareketli şehirlerin yanı sıra bol bol vahşi doğanın olduğu fantastik bir diyar olsa da Auroboros, bizi daha kentsel olan Drastnia adlı bir yere götürecek.

YouTube player

Chris Metzen, Lawbrand‘in kentleşmiş ticaret şehirlerinin konfederasyonu olduğunu belirterek, “Bu ticaret şehirlerinden 8-9 tane var ve hepsi de bu büyük yeni ticaret sisteminden etkilendi. Bu adeta endüstriyel bir devrim” diyor.

Oyundan paylaşılan ilk çizimler bu ticaret şehirlerinin tıka basa evler ve fabrikalarla dolu olduğunu gösteriyor. Işıklar köprüler boyunca parlarken, devasa yelkenli ticaret gemileri koylara demirliyor, dağlardan inen sular şehirlere bereket getiriyor ve değirmendeki yoğun günün ardından işçi sınıfının evlerinin yolunu tuttuğu görülüyor.

Bu büyük şehirlerde bütün ırkların birlikte yaşadığına değinen Metzen sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ogre mahallesi de burada, cüceler ile insanlar da burada yaşıyor. Hepimiz aynı fabrikada çalışıyoruz, çocuklarımız aynı okullara gidiyor. Her şeyi denetleyen ve bu yeni toplumda düzeni sağlayan bir kilise var.”

Auroboros, Deliliğe ya da Ölüme Neden Olabilir

Gelelim Auroboros‘a… Metzen‘e göre Auroboros, ilk yaratılış gücünün kendisi gibi: “Onu ne kadar çok kullanırsanız, sınıf yeteneklerinizden farklı olan bu güce o kadar çok yaklaşıyorsunuz. Deliliğe ya da ölüme neden olabilir.”

Normal 5. edisyon D&D oyunlarının düşük seviyeli dövüşlerde tıkanabildiği noktada, Warchief‘in Worldbook: Lawbrand‘deki ayarı oyunculara oldukça erken bir zamanda inanılmaz güçler verecek. Bu güçle partideki en az bir oyuncu muazzam şeyler yapabilecek: Tek bir bilek hareketiyle şehirleri taşa çevirebilecek, bütün bir okyanusu dondurabilecek ya da dağları dümdüz edebilecek. Bu yumruklarla ne yapabileceği elbette Oyun Efendisi’ne bağlı. Ancak, sonradan ortaya çıkan etkilerle başa çıkmak ve Auroboros’u kullanan oyuncunun anlatıdan kaçmasını önlemeye yardımcı olmak masadaki diğer karakterlerin de rolü olacak.

Auroboros: Coils of the Serpent‘ın Worldbook: Lawbrand bölümü 20 Nisan‘da Kickstarter‘a gelecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Unutulmuş Diyarlar Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.