Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Vampire: The Masquerade ve Mage: The Ascension İnteraktif Hikayeleri Steam’de!

Vampire: The Masquerade ve Mage: The Ascension İnteraktif Hikayeleri Steam’de!

Ocak ayında duyurduğu Werewolf: The Apocalypse bilgisayar oyunu ile uzun zamandır yeni bir World of Darkness oyunu bekleyen takipçilerini sevindiren White Wolf, dün bir sürpriz daha yaptı ve Youtube hesabından paylaştığı videolar ile birlikte Vampire: The Masquerade ve Mage: The Ascension interaktif hikayelerini Steam üzerinden tüm sevenlerinin beğenisine sundu!

World of Darkness Preludes ismini taşıyan interaktif hikaye paketinde World of Darkness’ın Vampire: The Masquerade ve Mage: The Ascension kollarından birer hikaye bulunuyor. Tamamen telefon mesajlaşmaları üzerinden ilerleyen ve We Eat Blood ismini taşıyan Vampire: The Masquerade interaktif hikayesinde kendimizi isteğimiz dışında, varlığından bile habersiz olduğumuz bir av-avcı kovalamacasının içinde buluyoruz. Bir yandan hissettiğimiz yabancı açlığa anlam vermeye çalışırken bir yandan da tanımadığımız düşmanlar tarafından kovalanıyoruz. Tüm bu hengamenin içinde ise hikaye bizlere tek bir soru soruyor: İnsanları canavarlardan ayıran çizginin hangi tarafında yer alacaksınız?

https://www.youtube.com/watch?v=9ooC_7rHLDU

Pakette yer alan ikinci interaktif kurgu ise Mage: The Ascension’a ait bir hikaye ve Refuge adını taşıyor. Günümüz İsveç’inde geçen Refuge’da, politik ve sosyal hengamelerin birleşiminden doğan kaosun ortasında uyanışımızı yaşıyoruz ve gerçekliğin kendisinin dahi temellerini sarsabilecek True Magick ile tanışıyoruz. Dost ve düşman kavramlarının bulanıklaştığı bir gerçeklikte, kimin iyi kimin kötü olduğunu bilmediğim bir savaşın tarafları bizi kendi saflarına katmak için ellerinden geleni yapacaklar ve uyanışımızdan itibaren verdiğimiz en küçük karar bile yaşadığımız dünyayı ve etrafımızdakileri tahmin edemeyeceğimiz şekillerde etkileyecek. Tabii ki önce deliliğin ya da Paradox’un pençelerine düşmezsek.

İlginizi Çekebilir  The Elder Scrolls Online, Playstore'da Ön Siparişte

https://www.youtube.com/watch?v=EKXfCvqCfmY

2004 yılında çıkan Vampire: The Masquerade – Bloodlines’dan sonra ilk defa oyuncuları World of Darkness ile dijital ortamda buluşturan White Wolf, son zamanlarda ortaya koyduğu başarılı işlerle tüm takipçilerini bir hayli sevindiriyor. Android, iOS ve Windows platformlarında oynayabileceğiniz World of Darkness: Preludes’un Steam sayfasında buradan ulaşabilirsiniz.