Oyun Haberleri

Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2 Yine Yeniden Ertelendi

Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2 cephesinden gelen haberler bir türlü yüz güldürmüyor… Oyunun çıkmasına az kaldı derken yine bir kötü haber geldi.

Mart 2019’da duyurulduğundan beri heyecanla beklediğimiz fakat oyunun iki defa ertelenmesi, oyunun baş yazarı Brian Mitsoda’nın yapım ekibinden kovulması gibi birbirinden tatsız haberlerle Bloodlines 2’ye dair şevkimiz bir hayli kırılmıştı. Bugün sabah saatlerinde de Paradox Interactive cephesinden bir tatsız haber daha geldi ve oyunun bir kez daha ertelendiği duyuruldu.

Oyun, Brian Mitsoda‘nın kovuluşundan beri sessizliğini büyük ölçüde koruyor, bekleyenlerden gelen sorulara, “Tabii ki oyunumuz hala geliştirme aşamasında,” gibi genelgeçer cevaplar veriliyordu. Paradox Topluluk İlişkileri Başı Dale Emasiri’nin sabah saatlerinde oyunun resmi Discord sunucusu üzerinden yaptığı açıklamaya göre oyun, en son planda belirtildiğinin aksine 2021’de oyuncularla buluşmayacak. Bunun yanı sıra, açıklamada gelecek bir çıkış tarihi belirtilmiş değil. Buradan da anlıyoruz ki Bloodlines 2, ne zaman isterse o zaman çıkacak gibi. Bu duyuruyla birlike oyunun ön siparişten kaldırılması da oyunun çıkışı için Paradox tarafından belirlenmiş kesin bir tarih olmadığının kanıtı niteliğinde.

İlginizi Çekebilir  Karanlık Dünyaları ve Vampirlerin Kutsal Kitaplarını Anlattık
İlgili Makaleler

Oyunu Geliştiren Ekip de Ayrıldı

Açıklamada yer verilen ikinci kritik nokta ise bugüne kadar oyunun geliştiriciliğini üstlenen Hardsuit Labs’ın artık Bloodlines 2 üzerinde çalışmayacağı. Emasiri, bugüne kadar ortaya koydukları emek için stüdyoya teşekkür ederken Bloodlines 2’ye kaldığı yerden kimin devam edeceğini belirtmekten kaçınmış. Ne var ki Paradox Interactive’in altında çalışan stüdyo sayısını göz önünde bulundurduğumuzda, oyunun bir başka Paradox stüdyosuna geçiş yapacağını var saymak çok da temelsiz olmaz gibi.

Bununla birlikte, Hardsuit Labs’ın bugüne kadarki çalışmalarının yeni stüdyoya teslim edileceği de doğrulanmış durumda. Yani oyunun yapımına sıfırdan başlanmayacak.

Ne yazık ki Vampire: the Masquerade – Bloodlines 2 cephesinden gelen haberler son bir senedir yüzümüzü güldürmüyor. Hepimiz üzerinde çalışılmış, hayalini kurduğumuz kadar iyi bir oyun oynamak istiyoruz fakat yönetim cephesinden sergilenen bu istikrarsızlık karşısında heyecanı kaybetmemek de mümkün değil. Bu haberi, oyunun çıkış tarihini ve oyuncularla buluşacağı platformları listeleyerek bitirmek isterdim fakat ne yazık ki şu anda diyebileceğimiz tek şey, “bekleyip göreceğiz.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2'den İlk Oynanış Videosu ve Yeni Detaylar Geldi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.