Oyun Haberleri

Vampire the Masquerade Oyununu Online Oynayın!

vampire-the-masquerade-banner

Vampire the Masquerade FRP oyunu, vampir ve vampir kültürünü sevenlerin olduğu kadar gotik atmosferi ve korkuyu sevenlerin de oynadığı bir masaüstü FRP oyunu.

Dijital olarak çıkan Vampire the Masquerade: Redemption, sonrasında Vampire the Masquerade: Bloodlines oyunları, vampirlerin kol gezdiği karanlık sokakları oyunculara yansıtmayı başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde iptal edilen World of Darkness Online projesi ise yeni bir Vampire oyunu bekleyenleri üzmüştü maalesef.

World of Darkness MMO’nun iptal edilmesi tabii ki bir son değil. Eğer Vampire the Masquerade’i online oynamak istiyorsanız size bir alternatif sunacağız.

Vampire: the Masquerade 20th Anniversary Edition kitabının gazıyla hazırlanan ve özetle Vampire’ın 20. yılı şerefine yapılan By Right of Blood oyunu sayesinde online Vampire keyfine varabilirsiniz.

vampire-the-masqueradeOyunun grafikleri beklediğiniz kadar iyi değil maalesef çünkü oyun Multi-User Dungeon yani MUD sistemi üzerine kurulmuş. MUD’ın ne olduğunu bilen yaşlılar vardır ama bilmeyenler için söyleyelim; MUD, yazı tabanlı bir rol yapma ve oyun yapısı. Yani oyunda grafik yok, sadece masaüstü FRP’deki gibi size anlatılanlar yazı olarak yer alıyor. Siz de yapmanız gerekenleri yazılı komutlar ile yapıyorsunuz.

Oyun günümüzde, Sabbat’ın kontrolünde bulunan Miami’de geçiyor. Sabbat, Antediluvianlar uyanıp kendi çocuklarını yok etmeden önce Kıyamet’e hazırlanmak istiyorlar. Bu sırada Camarilla da şehrin kontrolünü Sabbat’a bırakmamak için mücadele ediyor.

Siz de tarafınızı seçip, bu kanlı ve karanlık savaşta kimlerle birlikte olacağınıza karar verin.

Oyuna nasıl bağlanacağım?

Öncelikle MUSH Client adı verilen küçük programı buradan indirin. Bu program, sizin oyun sunucusuna bağlanmanızı sağlayacaktır. Programı açtıktan sonra File -> New World seçeneğini seçin. World Name kısmına istediğiniz bir isim yazabilirsiniz, biz VtM yazdık. Sonra TCP/IP Address bölümüne mux.byrightofblood.com yazacaksınız. Hemen altındaki Port bölümüne ise 7373 yazacaksınız. Sonra da Tamam/Done tuşuna basıp oyuna bağlanacaksınız.

Oyuna bağlandıktan sonra karşınıza çıkan kayıt adımlarını okuyarak oyuna kaydolup hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiyi By Right of Blood resmi sitesinde bulabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.