Oyun Haberleri

Valve, Taşınabilir Oyun Konsolu Hazırlığında Olabilir – SteamPal

Yeni bir sızıntıya göre Valve, şu an için adı SteamPal olarak belirtilen taşınabilir bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor olabilir.

Birkaç hafta önce Valve’in bir numaralı ismi, indirimlerin kralı, Lord Gaben mahlaslı oyun dünyasının devi Gabe Newell, katıldığı bir konferansta öğrencilerin sorularına cevap vermişti. “Valve, konsollar için bir çalışma yapacak mı?” şeklinde gelen bir soruya Newell’ın cevabı, “Bu yılın sonunda bir fikir edinebileceksiniz.” şeklinde cevap vermişti.

Oyun dünyasından sızıntılar paylaşan Pavel Djundik, Newell’ın açıklamasını destekleyecek bir haberle çıkageldi. Steam istemcisinin beta sürümüne gelen bir güncelleme içerisinde Neptune kod ismine sahip bir kontrolcü keşfedildi. Bunun SteamPal olarak adlandırılan taşınabilir bir oyun konsolu olduğu düşünülüyor.

Yeni bir arayüz, uçak modu, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı gibi çeşitli ayarların da keşfedildiği SteamPal içeriğinde SteamPal Games başlığı altında da oyunların listelendiği belirtilmekte.

Valve, birkaç yıl önce Steam Machine projesine kalkışmış ancak başarıya ulaşamamıştı. Ayrıca Steam Controller adını verdiği, birçok kullanıcıya göre tasarımsal açıdan mükemmelliğe ulaşmış bir kontrolcüsü de vardı. Yani işin özüne bakılırsa Valve, belli aralıklarla konsol tarafı için atılımlarda bulunuyor. SteamPal, firmanın konsol dünyasına katkısı olabilir. Önümüzdeki aylarda Valve tarafından nasıl bir açıklama gelecek, merakla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.